şifalı bitkiler

Yoğurt ve Kabartma Tozu MaskesiYoğurt ve Kabartma Tozu Maskesi
Kalsiyum deposu durumda olan yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Besin olarak tüketildiğinde kemik erimesine engel durumda olan yoğurdun yağ yakıcı özelliği vardır. Bu nedenle zayıflama önerilerinde de yoğurdun yeri büyüktür. Bu civarı yararlı bir besin bizi güzelliğimiz konusunda da yalnız bırakmıyor.

İçeriğinde yoğurt bulunan karışımlar içerdiği asit sayesindeki yağ yakma özelliği sebeb öne çıkar ve cildimiz üstünde mucizeler gösterir. Bilhassa yağlı ciltlerde yoğurt nem dengesini ayarlaması yardımıyla pekçok sıkıntıyı önler. Cilde parlak görünüm verir, pürüzleri yok eder.

Narin ciltlerde daha fazla rastlanan kırışıklık başlangıçlarıyla mücadele edebilen yoğurt pekçok surat maskesinin basit malzemelerindendir. Genç görünüş imkanı sunan yoğurdun içerdiği asit yardımıyla ten onarılır
1 kaşık yoğur bir paket kabartma tozundan oluşacak karışım sizlere yoğurt kabartma tozu maskesini kolayca evde hazırlayabilmeniz amaçlı yeterlidir . Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra bir saat bekletmenizi ve adından yüzünüzü ovalayarak temizlemenizi öneririz. Ilık su ya da naturel tonik görevini görecek naturel maden suy yüzünüzü yıkayın. Her hafta bir daha etmeniz şeklinde leke ve sivilcelerden kurtulacaksınız.

Karbonatın faydalarına;
Kirli ve yağlı yüzeylerin temizlenmesinde gösterişli durumda olan sodyum karbonat içeriği güneş yanıklarından tutun, diş beyazlatmaya civarı pekçok konuda imdadımıza yetişir. Sivilce – akne tedavilerinde oldukça oldukça başarılı durumda olan karbonatın kimyasal bir içeriğe sahip olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Hassas ve ya problemli cilde sahip olanların doktora danışmadan karbonat kullanmamalarını öneririz.

Kabartma tozu, ten üzerindeki ölü derinin giderilmesi ve sıkıntılı hücrelerin yenilenmesi konularında kuvvetli bir maddedir.

Yoğurt ve kabartma tozunu bir arada kullanmayı gerektiren yoğurt kabartma tozu maskesi ten üzerindeki lekelerin, renk değişimlerinin ve sivilcelerin tedavilerindeki başarısıyla kendini kanıtlamıştır. Bu sorunlar cildin pürüzünü bozmaktadır.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı