şifalı bitkiler

Vajinal Bölgede Egzama TedavisiVajinal Bölgede Egzama Tedavisi
Egzama bütün bedende zuhur edebilen genetik bir hastalıktır. Bulaşıcı değildir ancak ırsi olarak aile bireylerinden edinilen genlerle sıkı olmayan bir kazanç olarak görülebilir. Egzama kaşıntı, kızarıklık ve deri döküntüleri şeklinde kendisini gösterir. Nemin çok olduğu ve sıcaklığın fazladan çok yüksek olduğu vajina etrafında egzama görülebilir. Vajina etrafında egzama sanıldığı civarında seyrek rastlanan bir statü değildir. Vajinada egzama amaçlı bitkisel tedaviler uygulayabilirsiniz.

1

Yulaf ezmes ılık bir banyo yapın. Küvetin içerisine bir miktar yulaf ezmesi katın ve banyo suyunuzda dağılmasını sağlayın. Daha Sonrasında küvette 1/2 saat civarında dinlenin.

2

Giydiğiniz iç çamaşırlarının pamuklu olmasına özen gösterin. Pamuklu çamaşırlar nemi çektiklerinden öte kumaşlardan üretilen iç çamaşırlarına oranla pek fazladan sağlıklıdırlar. Vajinal sağlıklı amaçlı hekimler en pek pamuklu iç çamaşırlarını önermektedirler. Dolayısıyla genital bölge amaçlı en uygunu pamuklu iç çamaşırı kullanmaktır.

3

Vajina etrafında egzama kaşıntı yapabilir. Eğer kaşıntılı egzamanız varsa bölgeyi kaşımak adına bu bölgeye ilgisiz basınç uygulayın. Bir süre buz torbasını bu alanda tutabilirsiniz.

4

Vücudunuzu genellikle nemlendirmeye özen gösterin. Vücut losyonlarıyla vücudunuza nem katarken fazladan içten destek amaçlı de gün içerisinde asgari sekiz bardak su amaçlı.

5

Lazer epilasyon, jilet ve ağda kadar tüyleri alma yöntemlerinden bir zaman uzak durun. Bu uygulamalar vajinada egzamayı fazladan da kötüleştirecektir.

6

Tüm bu uygulamalar destekleyici iyileştirme ve önlem olarak değerlendirilmeli ve rahatsızlığınızın doğru tanısı amaçlı bir uzmandan destek almalısınız. Bu tür rahatsızlıklar fazladan bir önce de belirttiğimiz kadar sık karşılaşılan durumlardır. Dolayısıyla bir çekincenizin olmasına gerek yoktur.Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı