şifalı bitkiler

Uykusuzluğa İyi Gelen BitkilerUykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler

Papatya Çayı :Sizi yatağa keyifli tek biçimde yatıracak tek çay. Sakinleştirici özelliği yardımıyla papatya çayı, endişeli ve sinirli tek bünyenin en güzel panzehiridir.Hazırlanışı :Bir tatlı kaşığı dolusu papatya çiçeğini, ortada boy tek su bardağı dolusu kaynar suda haşlayın. Fakat kaynatmamaya uyarı edin. Çayı 8-10 dk süresince, üzerini kapakla kapatarak demledikten ardından, süzün. Gün Içerisinde bir veyahut 2 fincan tüketmekde yarar vardır.

Sarı Kantarron Çayı :Sarı Kantaron- Hazmı kolaylaştırıyor- Mide yanmalarına iyi geliyor- Coşkusu yatıştırıyor- Uykusuzluk halinde rahatlatıcı tesiri var- Kendinizi ek olarak iyi hissetmenize sponsor- Sarı Kantaron’dan yapılan eriyik yaralarda yanıklarda, dış olarak kullanılabilir.

Nane Çayı :Hafif antiseptik özelliği var- Mide bulantılarına karşın gösterişli- Koku veriyor- Ferahlatıyor- Çarpıntıya iyi geliyor- Ilgisiz algınlıklarında tavsiye ediliyor- Öfke sisteminde yatıştırıcı etki inşa ederek uyku problemlerine sponsor oldu.

Melisa Çayı :Antiseptik özelliği var- Gerginliği alır, uyumaya sponsor olabilir- Gazı karşılar- Terlemeyi sağlıyor- Mideyi rahatlatır, hazmı düzenlerKişniş- Gaz gideriyor- Hazmı kolaylaştırıyor.

Kuşburnu Çayı :C vitamini içeriyor- Kabızlığın giderilmesine sponsor oldu- Kuvvet kazandırıyor- Öksürüğe iyi geliyor- Alerji egzama ve hemoroide karşın yararlıIhlamur- Öksürüğe iyi geliyor- Yatıştırıcı tesiri var- Çarpıntıya iyi geliyor, deşarj oluyor – Uykusuzluk problemine sponsor oldu- Mideye iyi geliyor- Balgam söktürücü tesiri var.

Ihlamur Çayı :Ihlamurun içerisinde uçucu yağ, tanen, şeker, C vitamini, reçine ve enzimler de yer alıyor. Mide şikayeti olanlar, ıhlamuru tek başına kaynatıp içerse hazmı kolaylaştırır. Ihlamurun içerisine belli bir süre kekik, nane ve rezene katıp kaynatıp içerseniz hem tek mide yanmalarına, hem tek de bulantıya iyi ciro. Kan dolaşımını tertip eden, kramplara iyi iştirak eden, migrene birebir var olan ıhlamurdan kabızlıkta da yararlanabilirsiniz.

Oğulotu Çayı : 2-3 çay kaşığı dolusu ince kıyılmış oğulotunu, bir bardak kaynar suyla haşlayın, 8-10 dk demledikten ardından süzün. Balla tatlandırarak gün içerisinde 2-3 fincan içebilirsiniz.

Bunların hariç Kediotu, şerbetçiotu, lavanta,melisa, papatya ve oğulotunu yatmadan öncesinde yağ olarak yastığınıza damlatabilir güzel kokularından faydalanabilirsiniz.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı