şifalı bitkiler

Uyku bozukluğuna bitkisel çözümDr. Ender Saraç’tan uyku bozukluğuna bitkisel çözüm önerileri ve tavsiyeleri bu yazımızda bir araya getirdik. Uyku bozukluğuna natürel bitkilerle evinizde kendi kendinize hazırlayabileceğiniz çay, masaj ve yoga teknikleri, beslenme şekli değişikliği ile çözüm bulunabileceğini belirten dr. Ender Saraç aşağıdaki bitkisel çözümlerin ve tekliflerin uyku bozukluğu sorununu çözeceğini belirtti .

Uyku bozukluğuna bitkisel çözüm tekliflerini değerlendirip kendinize uygun meydana gelen yöntemleri ve uyarıları dikkate alarak uyku sorununu ortadan kaldırmak mümkündür . Uyku bozukluğu sorunu yaşayanların genel sağlıkları da tehlike altına girmektedir. Vücut yeterince dinlenemediği için genel sağlık tehdit edilir hale gelir . Uyku bozuklukları için şifalı otlar , uykusuzluk için şifalı bitkiler ve kürlerin anlatıldığı uyku bozukluğuna bitkisel çözüm yazımızın içeriğinde diğer tavsiyeler de bulunmaktadır .

Dr. Ender Saraç uyku bozuklukları için aşağıdaki bitkileri önermektedir.

Uykusuzluğun natürel yollarla da olsa tedavisine geçmeden önce , kişide buna sebep olabilecek ciddi bir rahatsızlığın olup olmadığı araştırılmalıdır. Herhangi bir tıbbi problem bulunmadığı takdirde , aşağıdaki önerilerden oldukça yarar göreceğinizi tahmin ediyorum .

Uykusuzluk için şifalı bitkiler: Özellikle valerian, kava kava gibi natürel preparatlar ilk sıradadır.

Uyku bozukluğuna iyi gelen bitki çayları: Melisa ağırlıklı rahatlatıcı, içinde rezene, papatya ve anason da bulunan karışım çaylarından içmek uyku bozukluğunu gidermeye yardımcı olur .

Uyku sorunu olanlar için beslenme önerileri: Akşam yemeklerini erken yemek , aşırı dolu mideyle yatağa girmemek ve çay, kahve, asitli içecekler gibi uyarıcı maddelerin güneş battıktan sonra alınmaması sorunsuz bir uyku için gereklidir .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı