şifalı bitkiler

Topuk Çatlakları Nasıl GeçerTopuk Çatlakları Nasıl Geçer
Topukta meydana gelen çatlaklar yevmiye hayatı negatif biçimlerde etkileyebilmektedir. Ayakta durmada güçlük çektiren ve yürüme bir an önce acılara ne nedenle olabilen topuk çatlakları ne türlü giderilir? Çok fazla ayakta durmak zorunda meydana gelen ve çok yürüyen kişilerde daha çok rastlanan topuk çatlakları ansızın çok pratik bakım yardımı ile önlenebilir. Topukların çatlaması ek olarak kuru ciltlerde karşılaşılan bir meseledir. Banyo daha sonra ayakları kurulamamak, terliksiz yerlere basmak ve minik terlik kullanmak benzeri sebepler de topuk çatlaması oluşumuna tesir eder.

Topuk Çatlamasını Gidermek İçin Öneriler
1 yiyecek kaşığı vazelin ile bir aspirini ezerek krem haline kazancın ve uyumadan daha önce ayaklarınıza sürün. Ayaklarınıza pamuklu bir çorap giydikten bundan sonra uyuyabilirsiniz. Bu işlemi ansızın çok gün uygulayarak çatlaklarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.
Leğene bir miktar ilgisiz su koyun ve içerisine elma sirkesi ek edin. Bu suyun içerisinde ayaklarınızı 1/2 saat civarı bekletin. Daha Sonra ayaklarınızı kurulayın ve vazelin sürün. Bu uygulama yardımı ile topuk çatlaklarını gidermede pozitif neticeler elde edebilirsiniz.
Gül suyu her akşam 15 dk ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Çatlaklarınızın yumuşamasını sağlayarak, rahatlatıcı bir tesir yaratacaktır.
Topuk Çatlağını Gidermede Bitkisel Yöntemler
Aynısafa çiçeğinden ortaya konulan bir krem faydalanarak topuk çatlağınızı iyileştirebilirsiniz. Bununla Beraber sarı kantaron yağı cildi yenileme özelliği taşır bu nedenle bu yağ ile topuk çatlaklarınızı iyileştirmede tesir yaratabilirsiniz.
2 yiyecek kaşığı vazelinin içerisine 2 gripinin içerisinde koltuk alan tozu ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı yatmadan daha önce ayaklarınıza sürün ve pamuklu bir çorap giyerek uyuyun. Sonrası gün topuklarınızdaki çatlakların değişimine inanamaycaksınız.
1 fincan vazelinin içerisine 1/2 limon sıkın, içerisine 2 tane aspirin ekleyin ve ezerek karıştırın. Bir leğene bir miktar ılık su koyun ve içerisine deniz tuzu ekleyin. 1/2 saat ayaklarınızı bu suda beklettikten bundan sonra çıkarıp kurulayın ve krem kıvamında hazırladığınız karışımı ayaklarınıza sürüp çorap giyerek uyuyun.
Kakao yağı ve acıbadem yağını karıştırarak uygulayacağınız bakım da topuk çatlağını gidermede kullanılan bitkisel yollar içinde koltuk almaktadır.
Topuk Çatlaması Ne Türlü Önlenebilir?
İstenmediği takdirde meydana gelen ve yevmiye yaşamımızda meydana gelen topuk çatlaklarını engellemek amaçlı yapılabilecek ansızın çok pratik yöntem vardır esasında. Topuklu ayakkabı seçimine uyarı etmek en mühim etkenlerin en başında koltuk alır. Terlik kullanımında topuğun dışa taşmamasını temin edecek modeller seçmeyi deneyebilirsiniz. Topuk çatlağını engellemek için banyo yapmadan daha önce ayaklarınıza kuru iken törpü yapabilirsiniz. Topuklu ayakkabı seçiminde topuğu narin basmaya temin edecek seçimler yapabilirsiniz. Her banyo daha sonra kesinlikle topuklarınıza nemlendirici kremler kullanmayı savsaklamayın. Topuk çatlamasını önleme için şayet mümkün ise fazla ayakta kalmamaya itina gösterebilirsiniz. Şayet fazla kilolarınız var ise kısa sürede kilolarınızdan kurtulmaya bakın. Çünkü kilolarınızın topukta toplanması topuklarınızda bir çok kez çatlama meydana getirecektir. Bu nedenle spor yapmayı ve sık egzersiz yapmayı deneyebilirsiniz. Ayak tabanlarınıza kullanacağınız kremleri genel itibariyle gece sürüp yatın. Çünkü geceleri kremler daha iyi tesir gösterirler ve çatlaklarınız daha kısa sürede iyileşir. Gece krem sürüp yatıyorsanız pamuklu bir çorap giyip uyuyun. Bu da ayağınızın yumuşamasını ve daha pürüzsüz bir duruma dönüşmesini sağlayacaktır. Pamuklu çoraplar o bölgenin nemli kalmasını ve kremin orada daha pozitif etkiler yaratmasını sağlayacaktırEtiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı