şifalı bitkiler

Tırnak Batığı Nasıl Temizlenir?Tırnak Batığı Nasıl Temizlenir?
Ellerde veya ayaklarda meydana iştirak eden bir biçim bozukluğu meydana iştirak eden tırnak batması, sizi uğraştıran bir olumsuzluk meydana gelmesinin yakınında can yakmasıyla da bilinir. Ayaklarda meydana iştirak eden tırnak batması çoğunlukla hata ayakkabı seçimi, dar burunlu ve yüksek topuklu ayakkabı giymekten veya tırnakların hata kesilmesinden kaynaklanır.

Tırnak batmasının temizlenmesi amaçlı neler yapılır?

Tırnak batmasının tırnaktan tamamen temizlenmesi oldukça kolay değildir. Bu vaziyet tedavinin yapılmasından ardından çoğunlukla bir daha eden bir rahatsızlıktır. Bununla beraber farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Tırnak batması rehabilitasyonu yapılırken batık meydana iştirak eden bölge tamamen kesilerek alınır, bu sayede tırnak bölümü temizlenmiş olur . Fakat batık tırnağın kesilmesi tedavi basamaklarının sona erdiği anlamına gelmez. Zira tırnak uzarken hem bir aşağı , hem bir de yukarıya doğru uzayacaktır. Bu aşamada işin bütünü sizlere kalıyor. Tırnaklarınızın bakımını bir sürü iyi yapmalı ve rutin temizliğine dikkat etmelisiniz.

Geçici çözümlerden biri de evde yapabileceğiniz müdahalelerden oluşmaktadır. Batık bölgeyi güzelce temizleyerek işe başlayın. Temizleme işlemini batikonla yapabilirsiniz. Batikonla temizleme işlemi bittikten ardından tırnağın uç bölümüne pamuk sıkıştırın. Bu pamuğu her gün değiştirin. Bir hafta devam edeceğiniz bu uygulama tırnak batmasının olduğu bölgedeki acıyı da azaltacaktır.

Tırnak batmasında bir öbür çözüm yöntemi de ameliyattır. Fakat operasyon sonrası tırnak batmasının yinelenmesi hali bulunur .

Yapabileceğiniz en güzel şey tırnak batığının temizlenmesi sonrası düzenli olarak pedikür yaptırmaktır. Bu sayede batığın bir daha etme olasılığını azaltabilirsiniz.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı