şifalı bitkiler

Sulu Egzama NedirSulu Egzama Nedir
Birçok insan gerek egzamadan muzdarip olsun gerekse sağlıklı olsun kendisinden ve çevresinden egzama hastalığını duymuştur. Egzama genel bir cilt rahatsızlığı olmakla birlikte, birçoğumuz egzamanın farklı türlerinden haberdar değiliz. Sulu egzama, egzamanın bir çeşididir. Sulu egzama bebeklerde ve çocuklarda fazladan sık görülür. Sulu egzama kızarıklığa ve kaşıntıya ne sebeple olabilir . Fazladan türlü cilt enfeksiyonlarına ne sebeple bulunabilir. Egzama bulaşıcı bir rahatsızlık değildir ancak kalıtsal olarak geçebilir. Sulu egzama reçet önerilen ilaçlar ve bitkisel iyileştirm iyileşebilmektedir.

En çok bebeklerde görülen sulu egzama cilt tahriş olduğunda meydana çıkar ve hastaya çok kaşıntı duygusu verir.

Sulu egzama nedenleri
Sulu egzama nedenleri aralarında cildin tahriş olması, mevsimsel alerji ve cilt kuruluğu bulunmaktadır. Sulu egzama herhangi bir alerjene maruz kalındığında vücudun tepkisi olarak meydana çıkmaktadır.

Sulu egzama belirtileri
Ciltte kızarıklık ve kaşıntı, cildin sertleşmesi ve kalınlaşması, cilt üstünde yaralar sulu egzama belirtileri aralarında yer alır. Zaten genellikle egzama belirtileri benzerlik işaret etmektedir.

Sulu Egzama Türleri
Sulu egzamanın türleri vardır. Sulu egzamanın herhangi bir belirti göstermeden hızlrleyen ve bir sabahleyin aniden beliren bir türü olduğu bunun için benzer haftalar ve aylar süresince devamı eden kronik sulu egzama da bulunmaktadır.

Sulu Egzama Tedavisi
Sulu egzama sırasında eğer cildinizde herhangi bir enfeksiyon varsa doktorunuz enfeksiyonu ortadan kaldırmak amaçlı antibiyotik merhem verebilir. Reçeteli Steroid kremler ve losyonlar sulu egzamayı azaltmak ve normal durumuna cildin geride dönmesini sağlamak amaçlı iyi seçeneklerdir. Ana iyileştirme ise kaşıntı alanlara ilgisiz kompres yapmak ve egzama tetikleyicilerinden uzak durmaktır. Sulu egzamaya ne sebeple olabilecek herhangi tahriş edici madde ve eşyalardan ya da alerjenlerden kaçınmakla işe başlayabilirsiniz.Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı