şifalı bitkiler

Spor Yapmak Neden Faydalıdır?Kemikleri güçlendirir:Spor inşa etmek kemik gücünüzü korumaktadır ve kemikler üstünde pozitif bir yük yaratır . Bu yük kemik gücünün artırılması ve devamlılığını olanağı sağlar . Kemik yoğunluğuzun düşmesi ( Osteoporoz ) yaşla birlikte daha bir sürü görülen mühim bir sıhhat sorunudur . Bu sıkıntı menopoz daha sonra bayanlarda erkeklere nispeten hepten önem kazanır . Spor inşa etmek daha kuvvetli kemiklere sahip olmanızın garantisi gibidir .
Daha kuvvetli bir bellek sağlar:Düzenli spor yaparsanız uzunca dönemli hafızanız ( uzak geçmişteki vakaları hatırlama yeteneği ) yaşla birlikte gerilemez . Egzersiz , beyin hücrelerine sağladığı dik miktarda besin öğesi ve bol oksijen ile de beyninizdeki yaşlanmanın etkilerini geciktirir . Spor inşa etmek , beyin hücrelerine sağladığı dik miktarda besin öğesi ve bol oksijen ile de beyninizdeki yaşlanmanın etkilerini geciktirir . Spor aynı şekilde de mesaj iletici arabayı kimyasalların miktarının artmasına da destekçi olabilir . Böylelikle iletiler beyin hücrelerinize daha yüksek hızda taşınır . Spor inşa etmek , zeka ve kavramsal yeteneğinizi pozitif yönde etkiler .
Depresyon ve Anksiyeteyi Azaltır:Spor inşa etmek mühim duygusal yararlar olanağı sağlar . Depresyonu anksiyeteyi ( endişe ) ve öbür ruhsal sorunların şiddetini hafifletir . Yapılmış Olan araştırmalar spor gerçekleştirmenin depresyonu hafiflettiğini işaret etmektedir . Spor inşa etmek şahısların kendilerini daha sevinçli hissetmelerini de sağlamaktadır . Itinalı spor alışkanlığı strese karşın vücdunuzun verdiği çok kontrolsüz ve zararlı cevabı azaltır .
Diyabet ve Kanserden Korur:Spor inşa etmek ; vucudunuzun ensüline duyarlılığını arttırır . Ensüline karşın duyarlılığın çoğalmasıyla kan şeker düzeyi düşer . Böylelikle pankreas bezinde yine ensülin yapımına sebep kalmaz . Etkin kişilerin , genetik olarak hastalığa yatkın olsalar dahi , Tip II diyabet hastalığına yakalanma rizikoları daha yetersizdir . Diyabet belirtileri meydana çıksa bile egzersiz , bu belirtilerin yaşlandırıcı etkilerini azaltır ve yavaşlatır . Egzersiz şeker hastalığında kan şekeri ayarını da kolaylaştırmaktadır . Itinalı ve ılımlı egzersiz alışkanlığı kalınbağırsak kanserine yakalanma riskini azaltabilir . Itinalı fizyolojik aktivite alışkanlığı prostat kanserinin önlenmesinde yararlı olabilmektedir . Aynı şekilde meme kanserini de önleyebileceği düşünülmektedir .
Pozitif bir Bakış Açısı Kazandırır:Spor inşa etmek ; kendinize meydana gelen saygınızın artmasını , olaylara karşın daha az sinirli ve daha bir sürü hoşgörülü olmanızı sağlayabilir . Kendinizi daha çocuk hissetmenize destekçi olabilir . Adele gücünüzün çoğalması kendinize ve çevrenize daha pozitif bir pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlayacaktır .
Yorgunluğu Azaltır:Spor inşa etmek , yorgunlukla savaşmanıza destekçi olabilir . Enerji seviyenizi arttırarak , kendinizi daha iyi ve daha kuvvetli hissetmenize yardımcıdır . Yorgunluk tedavisinde spor inşa etmek en kuvvetli ilaçlardan biri olarak kabul edilmelidir .Etiketler: , ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı