şifalı bitkiler

Siyah Noktalar İçin MaskelerYulaf Unu Maskesi
bir Tek çorba kaşığı yulaf unu belli bir zaman suda pişirilir. Koyu tek bulamaç halini alınca içerisine tek tatlı kaşığı badem unu katılır ve surat bu karışımla ovuşturulur. Gerekirse bu işlem tek zaman altını çizen uygulanabilir.

Limon Ve Yumurta Maskesi
bir 1/2 limonun süzülmüş suyuna, tek yumurtanın akı katılıp kabartılır. Bu işlem için alüminyum kabın kullanılması öneri edilir. Karışım koyula bir şıncaya civarı hafif ateşte ısıtılır. Ardından minik tek kavanoza aktarılıp etiketlenir. Kullanılmak üzere buzdolabında saklanır. Buzdolabına konmayacaksa, karışımın içerisine eczanelerde bulabileceğiniz asilbent tentürden 3 bir 4 damla katılmalıdır.

Bal Maskesi
bir Bal cildi besler, temizler ve nemlendirir. Bununla Birlikte kara noktalardan kurtulmaya da destekçi olabilir. 2 bir 3 çorba kaşığı bal, yüzdeki kara noktaların üst kısmına otlar. Şayet cilt tek sürü lekeliyse, bala belli bir zaman susamyağı katılmalıdır. Karışım, yüzde 15 dk veya daha çok tutulduktan ardından, surat ılık suya batırılmış tek pamuk sayesinde narin hareketlerle temizlenir. Temizlendikten ardından gözenekleri sıkıştıran tek losyon sürülür. Bal,
yulaf unuyla da karıştırılıp kullanılabilir.

Limon suyu, Yoğurt Maskesi
bir Tek kase yoğurda tek limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine uyarı ederek yüzünüze yayım ve 15 dk bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Faydası: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve kara noktaların kaybolmasına destekçi olabilir. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı