şifalı bitkiler

Siyah Noktalar İçin Kesin ÇözümSiyah Noktalar İçin Maskeler
Siyah noktalar; hem tek berbat tek görüntüye ne sebeple olup canımızı sıkar hem tek de cilt sağlığımızın sıkıntılı olduğuna işarettir. Bu kara noktalarla savaşmak amaçlı çoğunlukla bayanlar onları sıkmayı seçim ederler. Fakat bu kocaman tek yanlıştır. Kara noktaları sıkmak, kılcal damarlara ve alt doku hücrelerine zarar verir. Peki kara noktalar ne sebeple oluşur? Rehabilitasyona geçmeden döneminden önce bunların sebebini öğrenmenin daha akılcı olacağını düşünüyoruz . Kara noktalar tek sürü gözenekli ve iyi temizlenmeyen yağlı ciltlerde oluşur. Küçültmek amaçlı uğraştığımız gözeneklerin de aslında hoş tek görevi vardır. Gözenekler yağ üretip salgılayarak cildi alerjiden ve çevre kirliliğinden korlinkar. Şayet gözenekler olmasaydı, yağlar derinin altına iner, yüzde kistler oluşur ve deri altında enfeksiyonlar oluşurdi. Fakat tek sürü gözenekli ciltlerde, derli toplanmış temizlik yapılmazsa o süre kara noktalar oluşur.
Yani kara noktalarla savaşmak demek aslında gözeneklerle savaşmak demek. Bunun amaçlı ise ciltteki yağ oranını düşürüp su oranını artırmamız gerekiyor . Kolayımıza kaçan kara nokta bantlarında atladığımız minik tek detay vardır. Suyla birlikte yapışkanlık galip gelen kara nokta bantları, gözeneklerdeki kara noktaları alırken o bölümdeki yağı olduğu benzeri bırakır. Oksitlenen bölümü alabilen bantların, dokunun içerisinde bulunan kanalı kapatan yağ kütlesini alması olası değil. Bu yüzden kara nokta bandı kullanmak geçici tek çözümdür. Yağlı ciltlerin su bazlı temizlik ürünlerini kullanmasının yanısıra tek takım maskelerle de gözenekler ve kara noktalarla başa çıkması olası olabilmektedir. İşte o maskelerden bazıları şunlardır:
Siyah Nokta Maskesi 1
Gerekli malzemeler;
1 çorba kaşığı yoğurt
1 tane rendelenmiş limon kabuğu
1 yemek kaşığı mısır unu
Malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dk beklettikten tek an önce sonrasında ılık su ile yıkayın.
Siyah Nokta Maskesi 2
Gerekli malzemeler;
1 tatlı kaşığı mısır unu
1 tatlı kaşığı kil
1 tatlı kaşığı el kremi
Bir miktar su
Malzemeleri karıştırın ve krem kıvamına gelene civarı su ekleyin. Yüzünüze sürüp kilin kurumasını bekleyin. Daha tek an önce sonrasında cildinizi aşındırmadan ovalayarak çıkartın ve ılık suyla durulayın.Etiketler: ,
Genel
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı