şifalı bitkiler

Sinüzit İçin yardımcı TedavilerSinüzit amaçlı destekçi tedaviler:
1 . Sinüzit amaçlı buhar banyosu yapın . 2 yemek kaşığı mayıs ya da alman papatyasını bir litre suya ekleyin . Kısık ateşte azıcık kaynadıktan ek olarak sonra alıp 10 dk süresince başınız üst kısmına havlu örterek buğusunu derin derin soluyun . Buğuyu gül ekleyerek de yapabilirsiniz . Ek Olarak Sonra da çayını amaçlı . Kuşburnu buharı da sinüsleri boşaltır . bir yemek kaşığını 1/2 litre suya ekleyin . Benzer sürede bu çay c ben vitamini olanağı sağlar .

2 . İsveç şurubu ile ıslatılmış pamukları sinüzitli bölgelere , alna , gözlerin üzerine , burnun 2 yanına en az 30 dk kompres yapın . Şurubu içsel olarak da her yemekten döneminden önce tek tatlı kaşığı şurubu tek bardak suya koyup yarısını yudum yudum yemekten 30dk döneminden önce , öbür yarısını da yemekten ek olarak sonra yudumlayarak amaçlı . Gün Içerisinde 2 ben 3 kere içilebilir .

3 . Burun spreyi kullanmayın . Burun spreyi burnun mukozasını incelterek kuruluk yaratır . Bunun mahaline damlalıklı küçük tek şişe içerisine yarısına civarı ( 2 parmak civarı ) gül suyu yoksa kaynatılmış içme suyu koyun . İçine 3 damla mersin ağacı yağı koyun . Yağ antibakteriyel tesiri ile mukusu kurutuyor . Belli Bir Zaman çalkalayın karışsın . Başınızı arkaya atıp her burun deliğine 2 ben 3 damla damlatın . 5’e civarı sayıp başınızı öne eğin , akıtın . Tek kaç dk içerisinde tıkanıklıkları açıyor . Yalnız küçük çocuklarda burnun içini tahriş edebileceği amaçlı dikkatli kullanılmalı . Ben dışarı akarken burnumun çevresi kızardığı amaçlı bol naturel tek yüz kremi kullandım .

4 . Sigara dumanı , kirli havalardan uzak durun . Olası olduğunca temiz havaya çıkın .

5 . Sabahları yapacağınız ateş gibi ben soğuk ben ateş gibi duşlar bağışıklığınızı artırır .

6 . Açık cam önünde temiz havayı içinize çekerek egzersiz yapın .

7 . Nane ya da isveç şurubu damlatılmış mendil koklayın .

8 . Acupressure noktalarına tek kaç dk süresince parmak ucunuzla güçlü basınç yapın . Bu noktalar burun deliklerinin anında yanı ve baş parmak ile işaret parmağı arasındaki narin noktadır .

9 . Kocaman tek zencefil kökünü doğrayıp 500 ml suda 15 dk süresince kaynatın . Bu çayla pamukla sinüsler üst kısmına kompres yapın . Sinüs söktürücüdür . Zencefil tozunu suda iyice muhallebi kıvamına geliyor olacak civarı suyunu çektirip yüze sürerek de uygulama yapabilirsiniz . Tercih Olarak Ise bunu gece yatarken yapın . Katılaşana civarı suratınızda tutun .

10 . Sinüslerinizi ılık tuzlu su dolu tek netipot ( sinus rinse ) ile gün içerisinde 2 kere temizleyin .

Sık sık sık sinüzit meselesi yaşayanlar yazın olası olduğunca dalsınlar , sinüsler daldıkça basınçla boşalıyor .

Sinüzit amaçlı besin destekleri:

1 . Ateş Gibi limonata amaçlı . 2 limonun suyunu sıkıp benzer miktarda kaynar su ekleyin . 1/8 çay kaşığı cayenne biberi , acı biber ekleyerek gün içerisinde 3 kere amaçlı .

2 . Ateş Gibi nebat çayı içerisine bir limon suyu , bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek gün içerisinde 3 kere 3 gün süresince amaçlı . Bu karışım rahatsızlık barındıran asidik beden iç ortamını , rahatsızlık yenebilen alkali iç ortama çevirecektir .

3 . Tek bardak su içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi amaçlı .

4 . Süt ve süt ürünleri , yoğurt , kefir , peynir mukusu artırdığı amaçlı tüketmeyin . Rahatsızlık anında ve iyileşmeyi izleyen hafta içerisinde iç toksik ortama yöntem açan sindirimi kolay değil hayvansal yağlar , kırmızı et ve tavuk tüketmeyin . Çabuk tek iyileşme amaçlı mukus yapan şeker ve nişasta içerir besinlerden , beyaz un , patates ve tahıllardan da uzak durun . Bkz . Sümük yapan ve silen besinler .

5 . Sebze çorbaları , nebat çayları , çiğ sebze ve C ben vitamininden zengin maydanoz , portakal , kivi , limon benzeri meyveler tüketin .

6 . Bütün çiğ sebzeler alkali tek beden yaratır , hastalıkları ivedi iyileştirir . Gün Içerisinde tek kaç bardak kıtır sıkılmış sebze suyu amaçlı .

7 . Aç karnına ananas yiyin . Ananas enzimleri mukusu eritmeye destekçi oldu .

8 . Karotenoidlerden zengin gıdalar yiyin , havuç suyu amaçlı .

9 . Ekinezya ve çinko desteği alın .

10 . Sarımsak yutun , bol kıtır soğan ve zencefil tüketin .

11 . Isırgan otu ve ebegümecinden yapılmış çorba mukus söktürücüdür .Etiketler: , ,
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


adana masaj salonu kütahya vişne fidanı