şifalı bitkiler

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık
Unutkanlık, nihai yıllarda yakıntı ettiğimiz sık sık tek vaziyettir . Bellek zayıflığının bu civarı artmasında, farklı hastalıkların yanında çağdaş yaşamın getirdiği tek takım vaziyetler da etkilidir. Unutkanlığa bazen saklı tek çöküntü ne sebeple olabileceği benzeri bazen de bellek depomuza kapasitesinin üzerinde kayıt yüklenmesiyle alakalı olabilmektedir .

Elektronik aygıtlarla tek sürü içli dışlı meydana gelen kimselerde tek cins enerji problemi oluşmakta ve bu çeşit aletlerin çok tüketimi kişilerde bellek problemine sokak açmaktadır. Hafızamızı geliştirmek amaçlı satranç, briç, dama, puzzle benzeri oyunlar ve bilmece, bulmaca çözmek çok yaralıdır. Beyninizin çoğalış tek sürü dolu meydana geldiğini hissettiğiniz dönemlerde belli bir süre tatil inşa etmeye çalışın ve bol bol uyuyun.
B6-B12 vitaminleri, folik asit, omega-3 yağ asitleri, E vitamini, C vitamini, soya ve lesitin unutkanlık ile alakalı yardımcıdır. Adaçayı, yeşil çay, kahve, meyve çayları, biberiye, zencefil, karabiber ve kakule bu konuyla alakalı yararlıdır .

Etiketler: , ,

Dr. Ender Saraç’tan Zeka Açan Bitkiler

Örenciler için zorlu bir sınav dönemi başlıyor bu dönem  öğrenciler için çok sıkıntılı ve zor bir dönem dir. Ve bazı besinlerden destek alarak sınavda başarısını artırmak faydalı olacaktır.
Dr Ender Saraç bunun için size özel besinlerin listesini verdi.
Zeka Açıcı Yiyeceklerve besinler
*Omega 3 balık yağı,
*B12 vitamini*
Günde 2 bardak adaçayı ve  Akşamlarıda melisa çayını için
*Soman balığı, ceviz,keten tohumu,yumurtanın sarısı(köy yumurtası )fazlasına kaçmadan tuketın.
*Zeytin yağı,hurma,tam buğdaytürevleri tuketin.
Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı