şifalı bitkiler

Yüz Felcini Önlemek İçin Kenger Sakızı

Yüz felci, tedavisi en kolay felç hastalıklarından birisidir. Ama yüz felci olmaya gerek kalmadan, önlemek için yapabileceğiniz bir şeyler olduğunuzu biliyor muydunuz ? Yapılan araştırmalar sonucunda, kenger sakızının yüz felcini önlediği ortaya çıkmış. Bildiğiniz gibi kenger sakızı çok sert  ve tadı acı bir sakız. Kenger Otu, Nisan-Mayis aylarında çiçek açan, 40-50 cm yüksekliğinde, tüylü çok yıllık, sütlü, dikenli ve otsu bir bitki. Yapraklar derimsi, damarlı beyazımsı tüylü, gövdedekiler sapsızdır. Çiçekler morumsu kırmızı renkte açar. Baş kısmı olgunlukta sarımsı yeşil bir renk alır. Ülkemizde yetiştiği yerler; Orta, Doğu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi. Kenger sakızı çiğnemek, çene gevşemesini giderebilir, patlamış kula zarını düzeltebilir, safra kesesinde taş düşürmeye yardımcı olabilir, hazmı kolaylaştırabilir, şeker ve tansiyonu düşürebilir, kalp damarlarının gevşemesinde yardımcı olabilir.Denediğinizde faydasını görceksiniz.

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki Yüz Felci İçin Bitkisel Çözüm

Ahmet marankiden yüz felci için bitkisel çözümleri açıkladı.Bu bitkiler sayesinde yüz felciden koruna bilirsiniz.

* Cilde ardıç yağı sürülerek masaj yapılır.

* Zencefil ile bal macun haline getirilir, Bu macundan sabah ve akşam bir ceviz büyüklüğünde yenir.

* 50 gram ılık suyun içine üç avuç lavanta çiçeği koyularak 48 saat bekletildikten sonra bez ile süzülüp elde edilen su ile felçli kısım üstüne masaj yapılarak sürülür.

* Bir su bardağı kaynar suyun içine 10 gr biberiye konur. 10 dakika demlenmesi beklenir. Bu çaydan günde 2-3 bardak içilir.

* Üzerlik yağı yüze sürülerek masaj yapılır.

Etiketler: , , ,

Yüz Felci İçin Bİtkiler

Yüz felcide bir çok hastalıkta olduğu gibi sinir ve sitresleoluşan bir durumdur. Tabi yüz felcinin başka sebebleri de var ama önce bütün hastalıkta olduğu gibi sitres ve sıkıntı geliyor. Erken teşhis çok önemlidir.
  Yüzümüzün hareketlerini (dudak, kaş, göz, yanak ve çevresi) Bu hareketleri yapmamızı yüz siniri ( Fasial sinir) ile yaparız.
  Beyinden hareket emri geldiğinde yüz siniri, yüz kaslarını harekete iterek geçirir ve böylece istediğimiz hareketleri yapmamızı sağlar.
  Eğer beynimiz veya yüz sinirimizdeki bazı hastalıklar bu hareketleri engellerse yüz felci oluşur. Böylece yüz hareketleri tamamen veyahutta kısmen kaybolur.
Bitkisel kürler:
*
Ardıç yağı ile yüze masaj yapılır.
+ Zencefil balla macun yapılır. Sabah akşam bir ceviz büyüklüğünde yenilir.
+ 1 su bardağı kaynar suya biberiye konulur ve 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.
+ Üzerlik yağı ile yüze masaj yapılır.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı