şifalı bitkiler

Hindistan Cevizi Ve Kakao Losyonu Tarifi

Sizlere bu yazımızda önereceğimiz losyon, özellikle kuru ciltler için ideal bir cilt bakımıdır. Cilt bakımını ucuza getimek ve harika bir cilde sahip olmak için, yapımı oldukça kolay ve basit olan losyonumuz sizlerle paylaşıyoruz ;

GEREKLİ MALZEMELER :

* 5 mg kakao yağı,
* 5 mg hindistan cevizi yağı,
HAZIRLANIŞI : Malzemeleri karıştırın. Bir pamuk yardımı ile, karışımı, yüzünüze ve dekoltenize sürün. 5 dak boyunca masaj yapın. Ilık su ile yıkayın. bu işlemi, duştan önce yapmanız, cilt açısından çok faydalı olacaktır.

Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı İçin Faydalı Bilgiler

Cilt bakımı için, sizlere önereceğimiz, doğal ve faydalı bilgiler sayesinde, cildiniz daha parlak ve daha canlı görünecek…
Yağlı ciltler için sirke toniği çok iyi bir formüldür.
1 kaşık elma sirkesine 8 kaşık maden suyu karıştırıp yağlı ciltler için güzel bir tonik oluşturabilirsiniz.
Doğal maden sodası içindeki zengin mineraller sayesinde tüm ciltler için yararlı ve besleyici bir toniktir.

Yumurtanın sarısını pastalarınızın üzerine sürdünüz, akını ne yapıyorsunuz?Atmayı Cilt maskesi yapabilirsiniz. İyice çırptıktan sonra içine bir çay kaşığı limon suyu koyun ve bekletmeden yüzünüze ve boynunuza sürün.
Kili doğrudan sulandırarak cildinize sürdüğünüzde fazla yağı alan ve cildi kurutmayan bir maskedir.
Kuru ciltler için bal maskesi harika bir tercihtir. Balı cilde göz çevresi hariç sürün, 15 dakika bekleyin ve durulayın. Balı kolayca yaymak için parmaklarınızın ucunu suyla ıslatabilirsiniz.
2 kaşık bal ile 2 kaşık sütü karıştırın. İyi bir yüz maskesidir.
Kentte yaşayanların cilt bakımına daha çok ihtiyacı vardır. Düzenli olarak C vitamini almaları gerekiyor. Özellikle sigara içenlerin C vitaminine ihtiyacı daha fazladır. Haftada 2 kere de peeling yapmalılar.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı