şifalı bitkiler

Varis Tedavisi Doğal Yollarla

Varis hem görünüş olarak hemde bedenen insanı çok rahatsız eder sınırlerini bozar. Varis olumasının nedeni toplardamarlarının bozulması ve kanında katılaşarak kan dolaşımının bozulması sebebiyle toplardamarların şişmesiyle oluşur.
Bitkisel formüller:
*
Çobançantası otu, atkuyruğu otu, kekik ve atkestanesi meyvesinin kabukları birlikte veya ayrı ayrı olarak çay gibi demlenip, günde 3 veya 4 su bardağı kadar içilir.
+ Fındık ve asma yapraklarının çaylarıda varise karşı çok iyi gelir.
*1 su bardağı kaynar suya 4-5 gr rezene çayı konulup, 10 dakika kadar bekletir ve günde 2 veya 3 bardak içilir.
+ Çobançantası taze bitki olarak toplanıp, iyice doğranır sonra içine keskin sirke konulup, 10 gün güneşte bekletilir. bu karışımla varisli bölge ger gün aşağıdan yukarıya doğru iyice uvulur.

Etiketler: , , , , ,

Ahmet Maranki Varis İçin Bitkisel Çözüm

İşte ahmet marankiden kadınların ve erkeklerin ortak sorunu olan varis için bitkisel çözümü açıkladı.Bizde bu çözümü siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

* Kekik, çoban çantası otu, atkuyruğu otu ve atkestanesi meyvesinin kabuğu ayrı ayrı ya da tamamı birlikte çay şeklinde demlenerek günde 3-4 su bardağı tüketilir.

* Fındık yaprağı ve asma yaprağı çayları varis tedavisinde etkili sonuç verir.

* Bir su bardağı kaynar suya 4 gr rezene eklenir. 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak tüketilir.

* Çoban çantası taze bitkisi doğranıp bir kaba konulur. Üzerine keskin sirke ilave edilerek 10 gün güneşte bekletilir. Elde edilen karışım ile varisli bölge her gün aşağıdan yukarıya doğru masaj yapılarak kullanılır.

* Bir kova 40 derece ısıtılmış sıcak suya, yarım fincan ezilmiş şap ve 1 fincan karbonat ekleyerek eritin. Haftada 3 gün 15 dakika süreyle bacaklarınızı dize kadar bu suya koyun. Varisler daha üst bölgelere çıkmışsa aynı işlemi küvette tekrarlayın.

* Fındık ağacı kabuğu, ceviz ağacı kabuğu ile birlikte kaynatın. Elde ettiğiniz su ile varislerin üstüne pansuman yapın.

Etiketler: , , , ,

Ahmet Maranki selülit Ve Varis İçin Bitkiler

Ahmet maranki, öyle bir tarif verdi ki, bir taşla iki kuş vurabilecek cinsten. Tarifimiz siz kadınlar için , hem selülit, hem de varis probleminizi çözecek bir tarif.
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 lt beyaz ispirto,
* 4 adet kafuru,
* Bibeberiye yağı,
* Kekik yağı,
* Çoban çantası yağı,
* Hardal yağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :  İspirtonun içerisine, kafuruyu atıp eritin. Arkasından bitkisel yağları, eşit miktarda karıştırarak, nokta masaj tekniği ile masaj yapın. Streç film ile sarıp, sabaha kadar bekletin. Sabah bölgeyi, sıcak su ile yıkayıp, yağ karışımını yeniden masaj yaparak, sürün.

Etiketler: , , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı