şifalı bitkiler

Gül Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz?

Gül Suyunun Faydalarını Biliyormusunuz?
Gül suyunun mucizevi etkilerinden istifade eden biri olarak , kesinlikle tavsiye ediyorum İdealdiyetci’ler kullanmanızı… Gül suyu o pahalı sıkılaştırıcı toniklerden ve yüz silme ürünlerinden daha etkili olduğunu tahmin ediyorum . Bendeniz tonik olarak kullanıyorum ve etkisi güzel söyleyebilirim . şimdi ise gül suyunun hangi cilt tipine ne türlü uygulandığını ve cilde ortaya gelen yararlarını sunmaktayım .

Güzel , taze ve capcanlı tek cilt istiyorsanız , ciltteki kırışıklıklar açısından doğal çözümler arıyorsanız , ya da cilt lekelerinden yakıntıcı iseniz sizlere doğal önerimiz , gülsuyu . Gül suyu ciltte mucizeler yaracak tek çözüm . Cildinize taelik ve canlılık kazandırdığı buna benzeyen , ciltteki lekerin yok edilmes ve kırışıklıkların azaltılmasında da epeyce yararlı . Şimdi sırayla cilt lekeleri , kırışıklıklar ve göz altı morlukları açısından gül suyunun yararlarını görelim .
CİLT LEKELERİ İÇİN GÜL SUYU : Her zaman yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz , cildinizdeki lekelerin her geçen zaman kaybolduğunu göreceksiniz . Ek Olarak kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp , cildinize kullanmakta olduğunuz zaman , cildinjiz zaman boyu zarar veren etkilerden de korunmuş olacaktır .
CİLT KIRIŞIKLIKLARI İÇİN GÜL SUYU : Yaşınız ilerledi ve her geçen zaman ciltte kırışıklıklar oluşmaya başladı diye sakın üzülmeyin . Çaresi var tabii . Gül suyu mucizesine tanık olun ve tarifimizi dikkatle okuyun .
GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 yiyecek kaşığı kil ,
* bir çay kaşığı gül yağı
* , bir çay kaşığı kayısı yağı ,
* bir çay kayığı avokado yağı ,
* bir çay kaşığı buğday yağı ,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kilin iç kısmına öteki malzemleri katarak çamur haline gelene civarından karıştırın . Elde eetiğiniz maskeyi , göz ve dudak çevresi haricinde , bütün yüzünüze sürün ve 20 dk bekletilip yıkayın . Ek Olarak hemen sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin
GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN GÜL SUYU : Göz altlarını gül suyu ile temizlemek , göz altında oluşmuş yağ bezeleri , yorgunluk ve morlukların giderilmesine yardımcı oldu .
ÖNEMLİ UYARI : Saf gül suyu kullanmayın . Cildinizde tahrişe neden olasıdır .

Sevgili Melek’ler , esasen piyasada saf su katılmamış gül suyu bulmanız belli bir zaman güç meydana geldiği açısından siz her hangi tek markayı alın ve tek parça pamuğa tek kaç damla damlatıp , yüz bakımınızı yapın .

Gül suyunun fiyatı tanınmamış markalardan bir TL ila 3 , 5 TL arası değişiyor . Otacı’nın gül suyunu önerebilirim , fiyatı 3 , 5 TL’dir .

Güzel ve esen kalmanız dileğimizle…

Etiketler: , ,

Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler

Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler

Papatya Çayı :Sizi yatağa keyifli tek biçimde yatıracak tek çay. Sakinleştirici özelliği yardımıyla papatya çayı, endişeli ve sinirli tek bünyenin en güzel panzehiridir.Hazırlanışı :Bir tatlı kaşığı dolusu papatya çiçeğini, ortada boy tek su bardağı dolusu kaynar suda haşlayın. Fakat kaynatmamaya uyarı edin. Çayı 8-10 dk süresince, üzerini kapakla kapatarak demledikten ardından, süzün. Gün Içerisinde bir veyahut 2 fincan tüketmekde yarar vardır.

Sarı Kantarron Çayı :Sarı Kantaron- Hazmı kolaylaştırıyor- Mide yanmalarına iyi geliyor- Coşkusu yatıştırıyor- Uykusuzluk halinde rahatlatıcı tesiri var- Kendinizi ek olarak iyi hissetmenize sponsor- Sarı Kantaron’dan yapılan eriyik yaralarda yanıklarda, dış olarak kullanılabilir.

Nane Çayı :Hafif antiseptik özelliği var- Mide bulantılarına karşın gösterişli- Koku veriyor- Ferahlatıyor- Çarpıntıya iyi geliyor- Ilgisiz algınlıklarında tavsiye ediliyor- Öfke sisteminde yatıştırıcı etki inşa ederek uyku problemlerine sponsor oldu.

Melisa Çayı :Antiseptik özelliği var- Gerginliği alır, uyumaya sponsor olabilir- Gazı karşılar- Terlemeyi sağlıyor- Mideyi rahatlatır, hazmı düzenlerKişniş- Gaz gideriyor- Hazmı kolaylaştırıyor.

Kuşburnu Çayı :C vitamini içeriyor- Kabızlığın giderilmesine sponsor oldu- Kuvvet kazandırıyor- Öksürüğe iyi geliyor- Alerji egzama ve hemoroide karşın yararlıIhlamur- Öksürüğe iyi geliyor- Yatıştırıcı tesiri var- Çarpıntıya iyi geliyor, deşarj oluyor – Uykusuzluk problemine sponsor oldu- Mideye iyi geliyor- Balgam söktürücü tesiri var.

Ihlamur Çayı :Ihlamurun içerisinde uçucu yağ, tanen, şeker, C vitamini, reçine ve enzimler de yer alıyor. Mide şikayeti olanlar, ıhlamuru tek başına kaynatıp içerse hazmı kolaylaştırır. Ihlamurun içerisine belli bir süre kekik, nane ve rezene katıp kaynatıp içerseniz hem tek mide yanmalarına, hem tek de bulantıya iyi ciro. Kan dolaşımını tertip eden, kramplara iyi iştirak eden, migrene birebir var olan ıhlamurdan kabızlıkta da yararlanabilirsiniz.

Oğulotu Çayı : 2-3 çay kaşığı dolusu ince kıyılmış oğulotunu, bir bardak kaynar suyla haşlayın, 8-10 dk demledikten ardından süzün. Balla tatlandırarak gün içerisinde 2-3 fincan içebilirsiniz.

Bunların hariç Kediotu, şerbetçiotu, lavanta,melisa, papatya ve oğulotunu yatmadan öncesinde yağ olarak yastığınıza damlatabilir güzel kokularından faydalanabilirsiniz.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı