şifalı bitkiler

Unutkanlığa Karşı Havuç Kürü

Havuçun,pek çok faydalı özelliği vardır. Özellilke gözler için çok faydalı olduğunu hepimiz biliriz. Bunun dışnda, özellikle cinsel gücü artırmak ve kısırlığı engellemek gibi bir özelliği vardır. Migren ağrıları,unutkanlık, kalp krizi riskini önlemek gibi faydaları da olan havuç kürünün uygulanma şeklini, İbrahim Sarçoğlunun ağzından öğrenelim.

HAVUÇ KÜRÜ :
Her gün, akşam yemeğinden 2 ssar sonra, 1 bardak taze skılmış havuç suyu içilir. Bu kür 3 ay hiç ara verilmeden uygulanır. 3 ayın sonunda, haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden 2 saat sonra bir bardak havuç suyu içmeyi, alışkanlık haline getirmek gerekir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey yemeyin. Bu kürün faydalı olabilmesi için, her gün taze olarak hazırlanması gerekmektedir.
* Havuç kürü unutkanlık ve alzhemier hastalığına faydalı olmanın yanısıra, akciğer- ve deri kanserine ve de kalp krizine karşı da bir önleyicidir. Kür 1 ile havucun yukarıda bahsedilen diğer bütün özelliklerinden istifade ediyorsunuz demektir. Piyasada satılan hazır havuç suları bu amaç için kullanıldığı taktirde başarı oranı hemen hemen %70 oranında azalabilmektedir. Bu nedenle havuç suyunu mutfağınızda kendiniz taze olarak hazırlarsanız çok daha çabuk ve başarılı sonuç alırsınız.
ÖNEMLİ UYARI : Sigara ve alkol tüketimi olan kişilerde, havuç kürünün uygulanması, fayda yerine zarar verebilir. Çünkü bu insaların fazla miktarlarda beta karoten alması zaralı olabilir. Havuçta da bol miktarda beta karoten mevcuttur.

Etiketler: ,

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık

Hafıza Zayıflığı ve Unutkanlık
Unutkanlık, nihai yıllarda yakıntı ettiğimiz sık sık tek vaziyettir . Bellek zayıflığının bu civarı artmasında, farklı hastalıkların yanında çağdaş yaşamın getirdiği tek takım vaziyetler da etkilidir. Unutkanlığa bazen saklı tek çöküntü ne sebeple olabileceği benzeri bazen de bellek depomuza kapasitesinin üzerinde kayıt yüklenmesiyle alakalı olabilmektedir .

Elektronik aygıtlarla tek sürü içli dışlı meydana gelen kimselerde tek cins enerji problemi oluşmakta ve bu çeşit aletlerin çok tüketimi kişilerde bellek problemine sokak açmaktadır. Hafızamızı geliştirmek amaçlı satranç, briç, dama, puzzle benzeri oyunlar ve bilmece, bulmaca çözmek çok yaralıdır. Beyninizin çoğalış tek sürü dolu meydana geldiğini hissettiğiniz dönemlerde belli bir süre tatil inşa etmeye çalışın ve bol bol uyuyun.
B6-B12 vitaminleri, folik asit, omega-3 yağ asitleri, E vitamini, C vitamini, soya ve lesitin unutkanlık ile alakalı yardımcıdır. Adaçayı, yeşil çay, kahve, meyve çayları, biberiye, zencefil, karabiber ve kakule bu konuyla alakalı yararlıdır .

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı