şifalı bitkiler

Güzel Tırnaklar için

Mükemmel görünümlü ojeli ellere kavuşmayı tüm kadınlar ister. Bunun için oje fırçasına ince bir kat oje alıp tırnaklarınıza yavaşça birer kat oje sürün. Bazı formüller tırnakları güçlendirir ya da sertleştirir ve büyümesini sağlar. Daha sonra ikinci katlara geçin. Kalın tabakaların kuruması daha fazla zaman alır üstelik görüntüsü bozuk olur. Bu yüzden önce ilk katı sürüp kuruttuktan sonra ikinci katı ince bir şekile sürüp kurumasını bekleyin. İyice kuruma süresi yaklaşık 20 dakikadır. Bir kaba buzlu suyu doldurup ojenizin en üst katını sürün.
Ardından oje işi bitince parmaklarınızı bu kaba daldırın ve 10 saniye bekletin. Oje görünümü harika olacak ve hızlıca kuruyacaktır. Manikürden nce ellerinizi limonlu ılık suda bekletin. Tırnaklarınız bu limon suyunu iyice emsin. Ojenin bozuk görünmemesi için her zaman bu adımları uygulayın. Ojelerinizi işi bitince buzdolabında saklayın ve kullanmadan önce mutlaka oda sıcaklığında bekletin. İyi bir manikür setine sahip olun ve ojeden önce mutlaka tırnaklarınızı kesip, törpüleyin.

El ve tırnak bakımı için nemlendiricilerin önemi büyüktür. E Vitamini içeren, badem yağlı bir krem mükemmeldir. Kuru cilde nüfuz ederek, cildi, eli ve tırnakları çevresel hasarlara karşı korur. Zengin bir el kremini tırnak diplerine iyice uygulayın. El ve ayak tırnakları ve tırnak etlerini güzel görünüme kavuşturun, yumuşatın ve yumuşak kalmasını sağlayın. Peeling yapın ve tüm yaz boyunca rahat edin.

Oje çıkarıcısı (aseton) çevre dostu seçin. Spa yapın, bu kan dolaşımını artırır ve cildi canlandırır. Ayak ve al maskeleri yapın. Baharatlar, yulaf ezmesi, bal ve portakal maskesi harikadır. Bu maddeler cildi yatıştırır. El ve ayak egzersizlerini yapın, yaralanmalardan uzak durun.

Etiketler: , , , ,

El ve Tırnak Bakımı

El ve Tırnak Bakımı

Güzel ve bakımlı eller yalnızca şahsın kendisini güzel hissetmesini sağlamakla kalmayıp başkalarında da o kişiye karşı sempati uyandırır. Ama sürekli olarak olarak bir birşeyler yıkamak(bilhassa daire işlerinde) elleri ve tırnakları hırpalar. Deri çatlar, sertleşir ve naturel asidik örtüsü tahrip olur . Sürekli Olarak uygulanan el banyoları ve kompresler, yıpranmış ellerin bizzat kendilerini yenileyebilmeleri amaçlı gerek durumda olan bir bakım yöntemidir.
Tırnaklarınıza Özel

Tırnaklarınızın etli kısmı az ise yani sıfır kesildiği gün ince uzunca değilse arkadan bakıldığında birkaç milim gözükecek dolayında uzatın, olası olduğu dolayında ince uzunca görünmelerine çalışın ek olarak tırnaklarınız pekçok genişçe değilse sürdüğünüz ojenin kapatıcı yani saydam olmayan bir renk olmasına dikkat edin . Oje rengi konusunda oldukça çok seçeneğiniz var. Büyük Ihtimalle kırmızı,pembe ve beyaz tonları ek olarak pekçok kullanılmasına nazaran, lacivert, mor, yeşil, bordo kadar alışılmamış renkler pekçok trend. Ek Olarak pekçok gençlerin seçim ettiği bu renkleri çok uçuk bulsanız dahi koyu bir bordoyu veya koyu bir kahverengini her yaştaki hanımlar kullanabilir. Tam Anlamıyla ülkemizde çok yaygınlaşmamış olsa da cesaretiniz ve yeteneğiniz varsa ojenin üste desenler yapmayı, küçük boncuklarla veya ince parlak şeritlerle süslemeyi deneyebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Tırnak Mantarı İçin Bitkisel Kür

Tırnak mantarı rehabilitasyonu için Prof . Dr . İbrahim Adnan Saraçoğlu bitkisel kür teklifini açıkladı . Tırnak mantarı , mutlaka tedavi edilmesi gereken hastalıklar arasında yer almaktadır . Tırnak mantarı tedavi edilmediğinde yayılarak bütün tırnakları kaplar ve rehabilitasyonu daha da zorlaşır .

Tırnak mantarının oluşmasını sağlayan mantar sporları , tırnakları meydana getiren keratin hücrelerinin yatağına yapışır ve onun için de yaşar . Bundan doğan enfeksiyon , onychomycosis olarak bilinir ( tırnak tineası ) ve tedavi edilmediğinde sınırsızca yaşar gider . Tırnak mantarı enfeksiyonu , herkese açık alanlarda yalınayak yürümek , tedavi edilmeyen atlet ayağı veya dolama sonucu , ortak giyilen terlik , ayakkabı , çorap vb . giysilerle bulaşır .

Tırnak Mantarı Belirtileri:

Tırnakların rengi bozulur . Tırnak kenarları kırılır veya dökülür . Tırnaklar olağandan daha fazla kalınlaşır . Tırnaklar parlaklığını kaybeder .

Eldeki veya ayaktaki ilgili mantar enfeksiyonu hafif olabilir ve hiçbir iltihap meydana getirmeyebilir veya kabarcıklar ve ağrılı şişme yapacak şekilde akut olabilir . Tırnaklar tutulduğu zaman kalınlaşabilir , ayrılabilir ve düşebilir veya tırnak tamamen tahrip olabilir . Enfekte tırnağın parmağa bağlı olmayan ucunun altında genellikle bir keratin birikmesi görülür .

Doktorunuzun tanı testleri arasında tırnak ucunun altında bulunan keratin birikintisini kazıyıp alarak mantarı belirlemek için inceleme yapmak da bulunabilir . Mantar tespit edilirse , diğer tırnak hastalıkları olasılığı ortadan kalkacaktır .

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu , tırnak mantarı enfeksiyonu sorunu olanlar için ısırgan otundan yapacağınız yeni ve faydalı bir kür tarifini açıkladı .

Malzemeler: Kurutulmuş ısırgan otu ve su

Hazırlanması ve Uygulanması: Bir tencere içerisinde az miktarda su ile kurutulmuş ısırgan otunu birlikte koyun ve 5 dakika kadar haşladıktan sonra lapasını hazırlayın . Elde ettiğiniz lapayı ılıtın ve tırnak mantarı meydana gelen bölgenin üzerine sürerek 10 dakika kadar bekleyin .

Etiketler: , ,

BİTKİLERLE EL-AYAK VE TIRNAK BAKIMI

BİTKİLERLE EL-AYAK VE TIRNAK BAKIMI
Her mevsimde ayrı tek ehemmiyet gösterilmesi gerekli olan el ve ayaklarımız yaşımızı yüzümüzden ek olarak hızlı ele verir. Kış Mevsiminde çatlayan, kuruyan eller, yazında pek güneşten kayıp görür. İşte tekrardan farkıyla el, ayak ve tırnaklarınız içerisinde sizlere hanede yapabilceğiniz kremler ve maske tarifleri…

El belediye Ayak Ve Tırnak Bakımı

Soğuk Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı, ısı duygusu duyana civarı, 15 derecedeki suya sokun.
Şişmanlık, kabızlık, beden yorgunluğu ve burun kanamalarına sıkı ciro.

Sıcak Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı 15 dk civarı, 42 derece suya sokun.
Böbrek hastalıklarına, tane sancılarına, migrene, boğaz ve karın ağrılarına sıkı gelir
Sıcak ve Ilgisiz Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı 5 dk 42 derecedeki suya, 10 saniye 15 derecedeki suya sokun. Bu işlemi sırasıyla toplamda 5 defa uygulayın.
Dolaşım bozukluğuna, migrene, uykusuzluğa, selülite sıkı ciro.

Giderek Sıcaklaşan Suyla Ayak Banyosu
Ayaklarınızı 30 derecedeki suya soktuktan ek olarak sonra , kaynar su ekleyerek, tahammül edebildiğinizce sıcaklaştırın.
Yüksek tansiyona, siyatike, öfke sistemiyle alakalı bütün bacak ağrılarına, bronşite, astıma, eksik tane kanamalarına sıkı ciro.
Adetin beklendiği günden 3 gün öncesinde yapıldığında, olabilecek tane gecikmesini önler.

Uzamayan Tırnaklara Yardım Formulü

Bir tas ılık suya tek çorba kaşığı tuz, birer tatkı kaşığı limon suyu ve sirke, tek çay kaşığı zeytinyağı koyun ve ellerinizi tutabildiğiniz civarı bu suda bekletin.
Her akşam bunu uygulamaya aynı ritimde devam edin, tırnaklarınızı güçlendirecektir.
Ayrıca tırnaklarınızı limonla ve badem yağıyla ovabilrisiniz.
Bu formülün ölçülerini artırarak ayaklarınız içerisinde uygulayabilirsiniz…

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin

1 su bardağı ılık su
Yarım limon
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı badem yağı
Tüm malzemeyi karıştırın. Karışımı 2 saat bekletin. Tek zaman beklettiğiniz karışımı el ve tırnaklarınıza sürün.

Nasır İçin

250gram tereyağı
100gram benzer sefa nebatı
1 tatlı kaşığı lanolin
250 gr tereyağını kısık ateşte eritin üst kısmına 100 gr benzer sefa bitkisini ekleyin. 1gün bekletin. Sonrası gün karışımı tek ek olarak kısık ateşte eritin. Eritme işlemi yaparken içerisine bir tatlı kaşığı lanolin ekleyip 5 dk kaynatın. Karışımı nasırlı bölgenize altını çizen uygulayın.

Çatlak Eller İçin

2 limon suyu
50 gr gliserin
30 gr badem yağı
30 gr kolonya
2 çorba kaşığı pudra
Tüm malzemeyi karıştırın. Şişeleyin. Karışımı ellerinize sürüp 15 dk poşet içerisinde bekleyin.

Etiketler: , , ,
Genel

Nasır Ve Tırnak Batması Suna Dumankaya

Suna Dumankayanın önermiş olduğu doğal ve paratik öneri, hem nasır için, hem de, tırnak batması için çok faydalı, doğal bir ilaç.Bizde bu bitkisel çözümü siz okurlarımızla paylaşıyoruz.İşte tarıfimiz:

 

 MALZEMELER :
* 1 adet közlenmiş soğan,
* 1 diş sarımsak,
* Greyfurt kabuğu,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Soğanı közleyin. sarımsağı ezin. Greyfurt kabuğunun içine koyun. Cildi yakmayacak sıcaklıkta, nasır veya tırnak batması olan bölgeyei sıkıca sarın ve sabaha kadar bekletin. Etkili olabilmesi için, 2- 3 defa uygulanması gerekmektedir.
Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı