şifalı bitkiler

Sivilceler için Domates Maskesi

Ciltte akne oluşmasının en temel nedeni yüzde birikmiş kirlerdir. Bu kirler gözeneklere dolarak sivilce oluşumuna neden olur. Domatesin içinde barındırdığı asit, mikropları öldürmekte oldukça etkilidir.

Aşağıda sizinle paylaştığımız kürler işinize çok yarayacak!

Domatesi kesip yüzünüzün her tarafına sürüp tüm derinize işlemesi için on dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü durulayın.

Bir domatesi bir kabın içerisinde iyice ezin. Bir bardak yulaf ezmesiyle üç yemek kaşığı sütü karıştırın ve ezdiğiniz domatesin içine ekleyin ve blendırdan geçirin. Yüzünüzü temizledikten sonra karışımı yüzünüze yedirin ve 45 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Bir yemek kaşığı domates suyuna dört damla limon sıkın. Bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüze sürün. Yuvarlak hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Cildinizin karışımı emmesi için 15 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

Salatalık suyuyla domates suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maske yağlı ciltler için çok etkilidir.

Domatesin içinde bulundurduğu likopen en güçlü antioksidanlardan biridir. Antioksidan açısından zengin bir yiyecek yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkları önler ve aynı zamanda da kanser riskini azaltmaktadır.

Etiketler: ,

Ahmet Maranki Saç dökülmesi ve Sivilceler


Maranki katıldığı bir televizyon programında saç dökülmesinden tutunda sivilce ve iltihaplara kadar bir çok konuya deyindi. hangi bitkileri kullanmamız gerektiğini, baharatların önemini ve daha bir çok konuyu anlatan Ahmet maranki videosunu izleyelim.

Etiketler: , , , ,

Sivilcelere Maskeler

Sivilce Maske 1.Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili cam bir kasede  karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekleyip ilik suyla yıkayın.

Sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı  alın pişirin ve mikserden geçirin.Sonrada bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın. 

Sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra cam kasede karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar iyce karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze sürün. 
maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak  güzelce temizleyin.Daha sonrada birtane taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın yüzünüze sürün.

 

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı