şifalı bitkiler

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı
Suna Dumankaya sivilce maskeleri, 4 adet sivice maskesi.. Sivilce pekçok çocuk kızın ve erkeğin sorunudur. Bilhassa de ergenlik çağında meydana çıkan ergenlik sivilceleri insanı huzursuz eder ve özgüveni azaltır. Bu problemin azaltılabilmesi amaçlı Suna Dumankaya sivilce maskeleri tariflerini evinizde rahatlıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sivilce maskelerini kullanmanın yakınında insan kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden de uzak durmalıdır
Suna Dumankaya sivilce maskesi bir
Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üst kısmına sürün ve bu maskeyi 20 dk bekletin
Suna Dumankaya sivilce maskesi 2
Bir adet ortada boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Sonrasında bir çoba kaşığı kükürtü 1/2 limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline kazancın ve içerisine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten ardından karıştırın. Bunların içerisine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye civarı karıştırın. Cildinizi temizledikten ardından bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su faydalanarak temizleyin. Ek Olarak ardından bir adet kıtır cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üst kısmına sürün.

Etiketler: , ,

Sivilceler İçin Bitkisel Çözüm

Aktar hüseyin ermiş, sivilcelerden muzdarip olan okurlarımız için, çok etkili çay ve tonik tarifi verdi. Bu sayade, hem içten, hem de dıştan sivilceleri tedavi etme olanağı bulmuş olacaksınız. Bu tarfi ergenlik sivilceleri için de oldukça etkili bir yöntem.Herkezin evde hazırlıyacağı bir çay tarifidir.Etkili birtariftir.

GEREKLİ MALZEMELER:
*1 su bardağı gülhatmi,
*1 su bardağı kurt pençesi,
*1,5 su bardağı kuşburnu,
*1 su bardağı su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : suyu kaynatın. diğer malzemeleri karışıtırp, bu karışımdan, 1 kaşık kaynamakta olan suyun içine atın 2-3 dakika kaynatın. ocaktan indirip 15 dakika demlenmesini bekleyin.sabah akşam 1 er bardak için. bunu yanında sivilcelere aktarlada bulabileceğiniz AYNISAFA  kreminden sürün.
SİVİLCE TONİĞİ: bir miktar tütün kolanyasının içine tomurcuk adaçayı atıp 48 saat bekletin. günde 2 sefer bu tonikten sivilcelerinize sürün. sivilcenin tedavisi için hem içten hem dıştan müdahale çok daha faydalı olacaktır. bu yüzden,hem yukarıdaki çayı yapıp için,hem aynısafa kremini sürün, hem de bu tonikle sivilcelere geçene kadar sivilcelere sürün.

Etiketler: , , , , , , ,

Sivilceler için Domates Maskesi

Ciltte akne oluşmasının en temel nedeni yüzde birikmiş kirlerdir. Bu kirler gözeneklere dolarak sivilce oluşumuna neden olur. Domatesin içinde barındırdığı asit, mikropları öldürmekte oldukça etkilidir.

Aşağıda sizinle paylaştığımız kürler işinize çok yarayacak!

Domatesi kesip yüzünüzün her tarafına sürüp tüm derinize işlemesi için on dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü durulayın.

Bir domatesi bir kabın içerisinde iyice ezin. Bir bardak yulaf ezmesiyle üç yemek kaşığı sütü karıştırın ve ezdiğiniz domatesin içine ekleyin ve blendırdan geçirin. Yüzünüzü temizledikten sonra karışımı yüzünüze yedirin ve 45 dakika kadar bekleyin. Ardından ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Bir yemek kaşığı domates suyuna dört damla limon sıkın. Bir pamuk yardımıyla karışımı yüzünüze sürün. Yuvarlak hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Cildinizin karışımı emmesi için 15 dakika kadar bekleyin ve soğuk suyla durulayın.

Salatalık suyuyla domates suyunu karıştırın. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu maske yağlı ciltler için çok etkilidir.

Domatesin içinde bulundurduğu likopen en güçlü antioksidanlardan biridir. Antioksidan açısından zengin bir yiyecek yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkları önler ve aynı zamanda da kanser riskini azaltmaktadır.

Etiketler: ,

Sivilceler İçin Havuç Maskesi

Elif Güveloğlu sivilceleri yok et etmek için havuç maskesi tarifini öneriyor Bizde bu maskeyi sizlerle paylaşıyoruz :

Malzemeler :

• 1 tatlı kaşığı bal

• 2 yemek kaşığı havuç suyu

• 1 yemek kaşığı süzme yoğurt

Hazırlanışı:

Yoğurdu iyice karıştırdıktan sonra içine balı ve havuç suyunu koyarak iyice karıştırın.

Maskeyi cildinize sürdükten yarım saat sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Etkileri: Havuç maskesi cildinizin asit-baz oranını dengeler, Aynı zamanda hasarlı ciltler için onarıcı etkisi vardır. Havuç maskesini haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Suna Dumankaya Sivilceler İçin Maske

İşte sizlere Suna Dumankayadan sivilceleriniz için size özel maskeler

sivilce maskesi 1
Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üzerine sürün ve bu maskeyi 20 dakika bekletin 
sivilce maskesi 2
Bir adet orta boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Ardından bir çoba kaşığı kükürtü yarım limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın. 
sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten sonra karıştırın. Bunların içine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su kullanarak temizleyin. Daha sonra bir adet taze cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üzerine sürün.

Etiketler: , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı