şifalı bitkiler

Sinüzit İçin yardımcı Tedaviler

Sinüzit amaçlı destekçi tedaviler:
1 . Sinüzit amaçlı buhar banyosu yapın . 2 yemek kaşığı mayıs ya da alman papatyasını bir litre suya ekleyin . Kısık ateşte azıcık kaynadıktan ek olarak sonra alıp 10 dk süresince başınız üst kısmına havlu örterek buğusunu derin derin soluyun . Buğuyu gül ekleyerek de yapabilirsiniz . Ek Olarak Sonra da çayını amaçlı . Kuşburnu buharı da sinüsleri boşaltır . bir yemek kaşığını 1/2 litre suya ekleyin . Benzer sürede bu çay c ben vitamini olanağı sağlar .

2 . İsveç şurubu ile ıslatılmış pamukları sinüzitli bölgelere , alna , gözlerin üzerine , burnun 2 yanına en az 30 dk kompres yapın . Şurubu içsel olarak da her yemekten döneminden önce tek tatlı kaşığı şurubu tek bardak suya koyup yarısını yudum yudum yemekten 30dk döneminden önce , öbür yarısını da yemekten ek olarak sonra yudumlayarak amaçlı . Gün Içerisinde 2 ben 3 kere içilebilir .

3 . Burun spreyi kullanmayın . Burun spreyi burnun mukozasını incelterek kuruluk yaratır . Bunun mahaline damlalıklı küçük tek şişe içerisine yarısına civarı ( 2 parmak civarı ) gül suyu yoksa kaynatılmış içme suyu koyun . İçine 3 damla mersin ağacı yağı koyun . Yağ antibakteriyel tesiri ile mukusu kurutuyor . Belli Bir Zaman çalkalayın karışsın . Başınızı arkaya atıp her burun deliğine 2 ben 3 damla damlatın . 5’e civarı sayıp başınızı öne eğin , akıtın . Tek kaç dk içerisinde tıkanıklıkları açıyor . Yalnız küçük çocuklarda burnun içini tahriş edebileceği amaçlı dikkatli kullanılmalı . Ben dışarı akarken burnumun çevresi kızardığı amaçlı bol naturel tek yüz kremi kullandım .

4 . Sigara dumanı , kirli havalardan uzak durun . Olası olduğunca temiz havaya çıkın .

5 . Sabahları yapacağınız ateş gibi ben soğuk ben ateş gibi duşlar bağışıklığınızı artırır .

6 . Açık cam önünde temiz havayı içinize çekerek egzersiz yapın .

7 . Nane ya da isveç şurubu damlatılmış mendil koklayın .

8 . Acupressure noktalarına tek kaç dk süresince parmak ucunuzla güçlü basınç yapın . Bu noktalar burun deliklerinin anında yanı ve baş parmak ile işaret parmağı arasındaki narin noktadır .

9 . Kocaman tek zencefil kökünü doğrayıp 500 ml suda 15 dk süresince kaynatın . Bu çayla pamukla sinüsler üst kısmına kompres yapın . Sinüs söktürücüdür . Zencefil tozunu suda iyice muhallebi kıvamına geliyor olacak civarı suyunu çektirip yüze sürerek de uygulama yapabilirsiniz . Tercih Olarak Ise bunu gece yatarken yapın . Katılaşana civarı suratınızda tutun .

10 . Sinüslerinizi ılık tuzlu su dolu tek netipot ( sinus rinse ) ile gün içerisinde 2 kere temizleyin .

Sık sık sık sinüzit meselesi yaşayanlar yazın olası olduğunca dalsınlar , sinüsler daldıkça basınçla boşalıyor .

Sinüzit amaçlı besin destekleri:

1 . Ateş Gibi limonata amaçlı . 2 limonun suyunu sıkıp benzer miktarda kaynar su ekleyin . 1/8 çay kaşığı cayenne biberi , acı biber ekleyerek gün içerisinde 3 kere amaçlı .

2 . Ateş Gibi nebat çayı içerisine bir limon suyu , bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek gün içerisinde 3 kere 3 gün süresince amaçlı . Bu karışım rahatsızlık barındıran asidik beden iç ortamını , rahatsızlık yenebilen alkali iç ortama çevirecektir .

3 . Tek bardak su içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi amaçlı .

4 . Süt ve süt ürünleri , yoğurt , kefir , peynir mukusu artırdığı amaçlı tüketmeyin . Rahatsızlık anında ve iyileşmeyi izleyen hafta içerisinde iç toksik ortama yöntem açan sindirimi kolay değil hayvansal yağlar , kırmızı et ve tavuk tüketmeyin . Çabuk tek iyileşme amaçlı mukus yapan şeker ve nişasta içerir besinlerden , beyaz un , patates ve tahıllardan da uzak durun . Bkz . Sümük yapan ve silen besinler .

5 . Sebze çorbaları , nebat çayları , çiğ sebze ve C ben vitamininden zengin maydanoz , portakal , kivi , limon benzeri meyveler tüketin .

6 . Bütün çiğ sebzeler alkali tek beden yaratır , hastalıkları ivedi iyileştirir . Gün Içerisinde tek kaç bardak kıtır sıkılmış sebze suyu amaçlı .

7 . Aç karnına ananas yiyin . Ananas enzimleri mukusu eritmeye destekçi oldu .

8 . Karotenoidlerden zengin gıdalar yiyin , havuç suyu amaçlı .

9 . Ekinezya ve çinko desteği alın .

10 . Sarımsak yutun , bol kıtır soğan ve zencefil tüketin .

11 . Isırgan otu ve ebegümecinden yapılmış çorba mukus söktürücüdür .

Etiketler: , ,

Kemik Erimesi İçin Önerileri

Ömer Osman Korkmazın, kemik erimesinden korunmak için ve kemik erimesi sırasında, sizleri daha sağlıklı kılmak için, bitkisel önerileri açıkladı bizde bu önerilerni sizlerle  paylaşıyorun.İşte önerileri;
KEMİKLERİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN :
KEMİKLERİ GÜÇLENDİRECEK KEMİK SUYU FORMÜLÜ;

Dana kaval kemiklerini alın. Birkaç parçaya ayırıp 1 gece az tuz ve 2 kaşık kadar da elma sirkesi ilave ettiğiniz suyun içinde bekletin.( içindeki kanın çıkması için ) Ertesi gün onu kaynatıp suyunu çocuklarınıza içirin.bu kemik suyu çocukların kemiklerinin güçlenmesine ve çok daha sağlıklı olmasına faydalı olur. Ayrıca kemik kırıklarını da hızla iyileştirir ve güçlendirir.
* ayrıca; belli bir yaştan sonra dizlerdeki sıvılar biter,vücut artık bu sıvıyı üretmez. bu kür, yani dana kaval kemiği suyu o sıvının oluşmasını sağlar ve dizlere sağlık verir.

KEMİK ERİMESİNDEN KORUNMAK İÇİN YAPILMASI GEREKEN KÜRLER:
*günde 1 tatlı kaşığı siyah üzüm çekirdeğini ,eğer kilonuz normal yada daha azsa bal ile karıştırın, eğer kilolu iseniz yoğurda karıştırıp yiyin.
*tam buğday ekmeği yiyin.
*dereotunu kaynatıp suyunu için.ayrıca bu su gaz problemşnede iyi gelir.
*yumurta kabuğu kürünü yapın. (bu kürü tarifini arşiv bölümümüzden bulabilirsiniz)
AĞIZDAKİ YARALAR İÇİN:Kırmızı kantaron faydalıdır.
MİGREN ,SİNÜZİT,GENİZ AKINTISI İÇİN:Migren için, sinüzit için, geniz akıntısı için,nezle ve grip için,her gün akşamlar 1 er damla burnunuza damlatırsanız çok faydalı olacaktır. İlk etepta biraz yanma hissedersiniz, bu durum geçicidir.
ROMATİZMA İÇİN:1 tatlı kaşığı ebegümecini 1 bardak kaynamakta olan suyun içine atın ocaktan indirip 5 dakika demlendirin. Sonra süzüp için.iltihaplı hastalılara ve romatizmaya çok faydalıdır.
ERKEKLER İÇİN SPERM ARTIRICI BESİNLER:
*közlenmiş soğan
*her gün 1 bardak suya 2 kaşık elma sirkesi ilave edilmiş suyun içilmesi (sirke ölü spermleri atıp sağlıklı spermlerin sayısını çoğaltır)
*somon balığı
*her gün mutlaka kırmızı et ve yumurta tüketilmeli
*tam buğday ekmeği yenmeli
*omega3 lü besinler bolca tüketilmeli,
*siyah üzüm çekirdeği yenmelidir.
GERÇEK HİMALAYA TUZUNUN ÖZELLİKLERİ:
*hakiki himalaya tuzuna diliniz değdirdiğinizde çok yoğun,çok keskin bir tuz tadı alırsınız.
*eğer dilinizi değdirdiğinizde ekşimsi bir tad geliyorsa dilinize ,bu gerçek himalaya tuz değildir.
* kaya tuzuda ekşimsi bir tada sahiptir.. kaya tuzuda çok faydalıdır ,ama himalaya tuzzunun yerini tutumaz.
*hakiki himalaya tuzunun içinde sanki kristal parçacıkları varmış gibi parlak olur.
*himalaya tuzu eritilmeden yemeklere kullanılmaz. eritilmiş himaya tuzzlu sudan 1 bardak sade suyun içine 1 kaşık ialve ettiğinizde,çok çabuk olarak,dibe çöker. diğer tuzla hazırlanan tuzlu su ,dibe çökmez ve yüzeyde kalır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Sinüzit İçin Bitkiler

Dr. Hüseyin Ermiş, bitkisel reçeteler konusunda, yeni tanımaya başladığımız bir isim. Daha önce de bir kaç bitkisel reçetesini yayınlamış olduğumuz Hüseyin Ermiş, İkbalin Mutfağı programına konuk oldu. Ve sinuzit için, çok etkili bir bitkiserl yöntem önerdi.
MALZEMELER :
* Ebegümeci,
* Ökseotu,
* Papatya,
* Söğütkabuğu,
*Ihlamur,
HAIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :Bitkilerin tamamını, eşit miktarda karıştırıp, 3–4 yemek kaşığı miktarı, 1 tencere suda kaynatın. Başınıza temiz  bir havlu alarak bu karışımın buharını teneffüs edin. Hemen arkasından da, Atkestanesi tozunu, kulak pamuklarının ucuna değdirip, burnunuza çekin.

Etiketler: , , ,

Ömer Osman Korkmaz Hastalıklara Bitkisel tavsiyeler

Lokman Hekim olarak tanıdığımız ve bu sıralar Kanal7 sabah programlarına katılan , Ömer Osman Korkmaz sizler için,  bitkilerin faydalarını ve hangi hastalıklara iyi geleceğinde bahsediyor.

Hemoroid (basur hastalığı) olanlara bitkisel öneriler: Hemoroid hastalığı  olan kişiler hakiki zeytinyağından başka yağ kullanmamalıdır. ayrıca günde 2-3 kaşık da zeytin yağı içilirse, kanama gibi sorunlar daha az yaşanır.
Diyaliz hastalığı olanlar: Diyaliz hastaları ve böbrek hastaları için, salatalığın suyunu kaynatıp içmek çok faydakıdır. Ayrıca bu hastalar, sadece kuzu eti yemelidir.
Alkol alanlar için: Alkol almadan yarım saat önce, Yarım çay bardağı doğal zeytin yağı içmeli, alkolün zaralarından koruduğu gibi, sarhoşluğu da önler.
Kurdeşen hastalığına bitkiler : Bir tutam eğrelti otunu elinizde ufalayın.suyun içine katın. ayva ağacının dibinden bir avuç toprak alıp ,o suyun içine ilave edin. ve bu su ile haftada 3 kere banyo yapın.
Migren ve sinüzit için bitkiler  Migreni ve sinüziti olan kişiler  30-40 gün boyunca akşamları yatarken,1 er damla burnun her iki deliğine ÇÖREKOTU YAĞI damlatın. migren ve sünizit ağrılarına karşı çok faydalı olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı