şifalı bitkiler

Suna Dumankaya Selülitler İçin Masaj Yağı

Suna Dumankaya selülitlere iyi gelen şifalı yağlardan hazırladığı formülünü açıkladı…

Öncelikle selülitlerden kurtuklmak için  türk hamamını tavsiye eden Suna Dumankaya daha sonra peelingle kandolaşımını artırmasını en son olarakta bitkisel yağlarla masaj yapılarak selülitlerden kurtulunacağını belirtti.Bizde bu bitkisel formülü siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

Selilütler için masaj yağı

1 kase susam yağı

-1çorba kaşığı biberiye yağı

-1çay kaşığı kekik yağı

-5 tane döğülmüş aspirin

-2limonun suyu

Hazırlanışı:2 limonu sıkıyoruz susam yağını bbiberiye yağını,kekeik yağını ve döğülmüş aspirinleri ilave edip iyice karıştırıyoruz daha sonra peeling yapılmış selülitli bölgeye masaj yaparak sürüyoruz..

Etiketler: , , , , ,

Ender Saraç’tan Selülit Yağı

Yaz ayları hanım larımızı alır birtelaş. Malum tam deniz sezonu. Ama kıştan biriken selülitler biraz can sıkıcı. Dr Ender Saraç Bu sorun için, siz hanım lara  evde yapa bilcğiniz bir selülit  yağı tarifi verdi.

MALZEMELER :
* 1 Tatlı kaşığına yakın susam yağı,
* 8-10 damla biberiye yağı,
* 6-7 damla melisa yağı,
* 8-10 damla kekik yağı,
* 7-8 damla portakal yağı
HAZIRLANIŞI : Bütün yağları söylenilen miktarda güneş götmeyen bir yede porselen bir kap içinde karıştırın.
KULLANIM ŞEKLİ : Hazırlamış olduğunuz yağı selülit olan bölgelere masaj yaparak güzelce yedirin. Daha sonra tüm tuhafiyelerden temin edebileceğiniz, ham ipek kese ile cildiniz pembeleşinceye kadar, dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu işlemden sonra yağlamış olduğunuz bölgeyi streç filmle sarıp yürüyüş veya egzersiz yapın. Son olarak da, duşa girin ve yine o bölgeye masaj yaparak yağı vücudunuzdan temizleyin.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı