şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu Selülit İçin Kür

Selülit problemi, özellikle bayanları rahatsız eden, erkeklerin fazla önem vermediği estetiksel bir sorundur. Bir çok bayan bu selülitlerden kurtulmak için çeşitli diyetler yapar, yemeden içmeden kesilir, ancak kurtulamaz. Bugünvereceğimiz bir formülle selülitlerinizden kısa sürede kurtulacaksınız.

 İbrahim Saraçoğlu’ ndan selülit eritici formül:

** 3 veya 4 adet beyaz lahana yaprağı doğranmadan kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine atılır ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak 15 dakika boyunca haşlanır. Damağınız tadı için ya da içimi kolay olsun diyerek, haşlama suyuna hiç bir katkı maddesi ilave etmeyiniz.

Sabah ve akşamları aç veya tok karnına 1 su bardağı haşladığınız beyaz lahana suyundan içiniz. Her 3 günde 1  3 gün ara verilererek toplam 21 gün içilerek uygulanır. Bu uygulama sonrası, 21 gün ara verilir. 21 günlük aradan sonra sadece haftada 1 kez, sabah ve akşam 1 su bardağı içilerek selülitler yok olana kadar bu küre devam edilmelidir.faydasını görceksiniz.

Etiketler: , , ,

Eder Saraç Selülit Giderici Masaj Yağı

Uzman Doktor Ender Saraç yaz ayları yaklaşırken selülit sorunu olan bayanlar için kendi deneyimleriyle geliştirdiği çok özel, selülit giderici masaj yağının tarifini açıkladı! Bu yağı masaj yolu ile 3 hafta kadar uyguladığınızda 1-2 ay gibi bir sürede sonuç vereceği kesindir. Yani yaza kadar fazlasıyla vaktiniz var!Deneyin selülitlerinizden kurtulun.

Malzemeler
:

5 damla melisa yağı
7 damla biberiye yağı
7 damla portakal yağı
1 tatlı kaşığı susam yağı
7 damla kekik yağı

Hazırlanışı:

Tüm mazemelerimizi bir kap içinde karıştırıp vücut ısımıza yakın seviyeye kadar biraz ısıtın.

Masaj Yağının Uygulanışı:

Selülitli bölgeye ellerinizle bu karışımı iyice yedirerek sürün ve çok hafif cildinizi kızartacak şekilde ham ipek veya kabak lifi gibi keselerle sertçe bastırarak ortalama 15 dakika kadar masaj yapın bölgeye. Bu masajdan sonra yağlı olan selülitle bölgeyi zaman kaybetmeden streç film ile sarın ve terlemek için mutlaka en az 20 dakika kadar aktif spor veyahut egzersizler yapın. Spor yaptıktan sonra streç filmi çıkarın ve yağla masaj yaptığınız selülitli bölgeyi iyice ovalayarak ılık su altında yıkayın.

Bu işlemin gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere iki kez yapılması çok daha iyi sonuç verecektir. Eğer vakit ve imkanınız yoksa günde bir kez de yeterli düzeyde selülit kaybı sağlayacaktır.

Etiketler: , , , ,

Ender Saraç’tan Selülit Yağı

Yaz ayları hanım larımızı alır birtelaş. Malum tam deniz sezonu. Ama kıştan biriken selülitler biraz can sıkıcı. Dr Ender Saraç Bu sorun için, siz hanım lara  evde yapa bilcğiniz bir selülit  yağı tarifi verdi.

MALZEMELER :
* 1 Tatlı kaşığına yakın susam yağı,
* 8-10 damla biberiye yağı,
* 6-7 damla melisa yağı,
* 8-10 damla kekik yağı,
* 7-8 damla portakal yağı
HAZIRLANIŞI : Bütün yağları söylenilen miktarda güneş götmeyen bir yede porselen bir kap içinde karıştırın.
KULLANIM ŞEKLİ : Hazırlamış olduğunuz yağı selülit olan bölgelere masaj yaparak güzelce yedirin. Daha sonra tüm tuhafiyelerden temin edebileceğiniz, ham ipek kese ile cildiniz pembeleşinceye kadar, dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu işlemden sonra yağlamış olduğunuz bölgeyi streç filmle sarıp yürüyüş veya egzersiz yapın. Son olarak da, duşa girin ve yine o bölgeye masaj yaparak yağı vücudunuzdan temizleyin.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı