şifalı bitkiler

Şeker Düşmesi Belirtileri

Şeker Düşmesi Belirtileri

Vücut, kendisinin içinde şeker oranını kontrol edemediği vakitlerde meydana çıkan sağlıklı problemine şeker rahatsızlığı denilmektedir. Millet aralarında 2 türü sık sık bilinir ; Birçok Yüksek şeker ve anlık şeker düşmesi

Hastanın şeker dengesi yavaş bir biçimde yükseldiğinde ilk ilk olarak herhangi bir müdahale edilmesine gerek olmaz ancak çabuk bir biçimde yükseldiğinde muhakkak hekim müdahalesi gerekiyor.

Hastanın şeker dengesi çabuk bir biçimde düşmeye başladığında ise baş dönmesi ve üstelik bayılma durumu görülebilir kimi gün bu dengesiz düşüşün sonu ölümle sonuçlanabilir. Bir şeker hastası birçok fazla insülin tüketir ve muhtıra az besin tüketirse kandaki şeker yoğunluğu düşeceğinden, direk olarak beyin etkilenebilir ve baş dönmesi ile beraber türlü rahatsızlıklara yol açabilir.

insulin-ignesi-nasil-yapilir-hastaliktedaviNet

Şeker Azalması Belirtileri

Şeker hastası fenalık, baş dönmesi ve baş hafifliği hissedebilir, şeker düzeyinin düştüğünü anlayabilir.
Hastalanmış şaşkın, uyumsuz bulunabilir, sarhoş ve saldırgan görünüm verebilir.
Birçok terleme sonucu deri solgunlaşır.
Nabız hızlanır.
Solunum hafifler ve soluğu kokusuzlaşır.
Kollar ve bacaklar titremeye başlar.
Hastanın uyarıya cevap verme yeteneği süratle düşer.

Hastanın şeker dengesindeki anlık değişikler meydana geldiğinde, az bir gün içinde bu denge kontrol altına alınması gereklidir. Şayet hastanın bilinci yerinde ise anında hastaya az az şeker yüklemesi yapılabilir. Elbette bu konu ile ilgili doktorunuza başvurarak, en dosdoğru bilgiyi alabilirsiniz.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı