şifalı bitkiler

SEDEF HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

Sedef, genetik bir hastalıktır. Sonradan dışardan bulaşan bir birşey değildir. Çoğunlukla milletçe aralarında bulaşıcı meydana geldiği düşüncesi yaygındır ve bu yanlışlık bir düşüncedir.

Bu haberimizde size sedef rahatsızlığı rehabilitasyonu ile ilgili bilgi vereceğiz.

Sedef, bağışıklık sistemi hücresinin fazla çalışması neticesi meydana iştirak eden bir rahatsızlıktır.normal bir insanın vücudunda hücreler kendini aşağı yukarı 21 gün içerisinde yeniler.

Sedef hastalarında ise bu bir bir 3 gün aralarında değişiyor. Hücreler o civarı çabuk yenileniyor ki bu civarı çabuk yenilendiğinden ten bir gün daha sonra ölü hücreleri atamıyor.

Atmaya çalıştığı ölü hücreler ten üstünde gümüş benzeri, sedef benzeri parlayan bir lezyon oluşmasına ne nedenle oluyor. Üstelik rahatsızlık da adını bu sedef görünümünden ediniyor. Lezyonun oluştuğu bölgeler kaşınmaya başlıyor ve pul pul kepek benzeri dökülüyor.

Sedef rahatsızlığı aynı şeker rahatsızlığı benzeri bizi müebbet seyreden müebbet önlem alınması gerek olan olan bir hastalıktır.

Bu rahatsızlık amaçlı kullanılan farklı ilaçlar meydana geldiği benzeri fazla boyutta meydana iştirak eden hastalıklarda lezyonlu bölgeye tatbik edilen iğneler de rahatsızlığı tedavi amaçlı kullanılıyor.

Bu iğneler sedef rahatsızlığı yokmuş benzeri hayatınıza aynı ritimde devam etmenize yardım eden oluyor.

Etiketler: , ,

İbrahim Saraçoğlu Siyah Üzüm Kürü

İbrahim Saraçoğlunun önermiş olduğu, siyah kuru üzüm kürü, sedef hastalığı ve iltihaplı romatizma olarak bilinen romatoid artrit hastalığı için oldukça fayda sağlıyor. Tabi, kullanım şekilleri farklı. Ama kulanım şekillerine çok dikkat etmelisiniz.Her iki hastalık için, kullanım şekli ;
SEDEF HASTALIĞI İÇİN : 15-20 adet, çekirdekli siyah kuru üzümü, havanda ezin ve yiyin. Eğer şeker hastalığınız var ise, üzümün çekirdeklerini çıkarıp, sadece çekirdeklerini ezip, yiyin. Kullandığınız üzüm taze olmalıdır. Üzümün taze olduğunu da, çekirdeklerinin buruk tadından anlayabilirsiniz.
ROMATOİD ARTRİT İÇİN : Siyah üzümün sadece çekirdeklerini ezip tüketmeniz faydalı olacaktır.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı