şifalı bitkiler

SEDEF HASTALIĞI VE TEDAVİSİ

Sedef, genetik bir hastalıktır. Sonradan dışardan bulaşan bir birşey değildir. Çoğunlukla milletçe aralarında bulaşıcı meydana geldiği düşüncesi yaygındır ve bu yanlışlık bir düşüncedir.

Bu haberimizde size sedef rahatsızlığı rehabilitasyonu ile ilgili bilgi vereceğiz.

Sedef, bağışıklık sistemi hücresinin fazla çalışması neticesi meydana iştirak eden bir rahatsızlıktır.normal bir insanın vücudunda hücreler kendini aşağı yukarı 21 gün içerisinde yeniler.

Sedef hastalarında ise bu bir bir 3 gün aralarında değişiyor. Hücreler o civarı çabuk yenileniyor ki bu civarı çabuk yenilendiğinden ten bir gün daha sonra ölü hücreleri atamıyor.

Atmaya çalıştığı ölü hücreler ten üstünde gümüş benzeri, sedef benzeri parlayan bir lezyon oluşmasına ne nedenle oluyor. Üstelik rahatsızlık da adını bu sedef görünümünden ediniyor. Lezyonun oluştuğu bölgeler kaşınmaya başlıyor ve pul pul kepek benzeri dökülüyor.

Sedef rahatsızlığı aynı şeker rahatsızlığı benzeri bizi müebbet seyreden müebbet önlem alınması gerek olan olan bir hastalıktır.

Bu rahatsızlık amaçlı kullanılan farklı ilaçlar meydana geldiği benzeri fazla boyutta meydana iştirak eden hastalıklarda lezyonlu bölgeye tatbik edilen iğneler de rahatsızlığı tedavi amaçlı kullanılıyor.

Bu iğneler sedef rahatsızlığı yokmuş benzeri hayatınıza aynı ritimde devam etmenize yardım eden oluyor.

Etiketler: , ,

Ömer Osman Korkmaz Zencefil Ve Elmanın Fadaları

Ömer Osman Korkmaz, çocukların iştahsızlık problemi, ve gelişmelerine faydalı beslenme önerilerinden tutun da, kolesterol, karaciğer yağlanması, yumurtalık kistleri, hepatit B hastalığı gibi, pek çok soruna, iyi gelecek bitkisel önerilerde bulundu.Bizlerde sizlerle bu bitkileri paylaşıyoruz.
ZENCEFİL KÜRÜ : Taze zencefili rendeleyin. 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefili, ılık suyun içerisine koyun, 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Her gün bu karışımı çocuklarınıza içirin.
Ayrıca;
* Çocuklara tam buğday ekmeği yedirin.
* Günde 2 defa kuşburnu çayı içirin.
* Kabak çekirdeği yedirin.
* Hergün yumurta yedirin
Bütün çocuklara fayda sağlar. Küçük bebeklere, mamalarının içerisine, çok az miktarlarda katılarak verilir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Balgamı öksürüğü keser.
HEPATİT B: Hepatit B hastaları, soğan sarımsak ve elma sirkesini mutlaka kullanmalıdırlar.Faydasını görcek siniz.
SEDEF HASTALIĞI : Sedef hataları, Günde 1 tatlı kaşığı ardıç katranı yağı, içmelidir. Siyah üzüm pekmezi mutlaka tüketilmelidir.Ömer Osman Korkmaz, pek çok kişinin merak ettiği ve sedef hastalığına fayda sağlayan sabunun adını da açıkladı. Bu sabunun adı KOZA… Koza sabunu ile yıkanın.Sedef hastalığına iyi gelir.
YUMURTALIK KİSTLERİ İÇİN : Yumurtalık kistini en çok yapan sebze, maruldur. Marulu yemeden önce, mutlaka sirkeli suda bekletin. Günlük elma sirkesi kullanmak da, kist oluşumunu engeller ve var olan küçük kistleri yok eder.
KOLESTEROL İÇİN : Soğan, sarımsak ve elma sirkesini, kesinlikle hayatınızdan çıkarmayın. Bu üçlü kolesterolünüzü düzenler ve sağlıklı bir hayat sürmenizi sağlar. Günde 3-4 adet zeytin çekirdeği yutun. Sabah akşam tok karnına, 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 bardak ılık suyun içerisine karıştırın ve için. Elma sirkesi, aynı zamanda, karaciğer yağlanması için de çok faydalıdır.
ŞEKER HASTALIĞI : Normla şekeri, hayatınızdan çıkarın. Bal kullanın. Akşam yemeğini, kesinlikle azaltın. Kalbi çok yorduğu için, pek çok hastalığa neden olur.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Yumurtalık Kisti , Egzama Ve Sedef hastalıkları İçin Bitkisel Kürü

İbrahim saraçoğlundan, Yumurtalık kisti, sedef ve egzama hastalıkları için bitkisel önerilerimiz mevcut.Biz sizlerle paylaşıyoruz.
YUMURTALIK KİSTİ İÇİN : Yumurtalık kisti için, İbrahim saraçoğlunun iki ayrı önerisi var. Bu kürlerin beraber uygulanması çok faydalıdır.
1KURU SOĞAN SUMAK KÜRÜ ;  gerekli malzemeler ;
* 1 adet (yumurta büyüklüğü kadar) kuru soğan ,
* 2- 3 çay kaşığı sumak .
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tıpkı, soğan salatası yapar gibi, soğanları incecik kıyın ve üzerine sumak serpin. Hazırlamış olduğunuz soğanları yemeklerden 1 saat önce yiyin. Bu şekilde etkisi daha da fazla olacaktır. Günde 2 defa 15 gün uygulanacak.Ayrıca; testere dişli aslanpençesi çayıda yumurtalık kisti için çok faydalıdır.
2ASLAN PENÇESİ KÜRÜ ; Aslanpençeri kürümüz için kullşanılacak aslan pençesi testere dişli olan cinsten olmalıdır.Alırken dikkat edin.
* 2 yemek kaşığı aslan pençesi,
* 1 su bardağı kaynar su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kaynamış suyun içine aslanpençesini atıp, 5 dakkaynatın. Soğuttuktan sonra için.
EGZAMA VE SEDEF HASTALIKLARI İÇİN ;
* Egzama ve sedef hastalığından dolayı ciltte oluşan kaşıntışları önlemek için, narenciye,sarımsak ve domates gibi yiyeceklerden uzak durmak gerekir.
* Siyah kuru üzüm çekirdeğiyle birlikte yenir. Fakat yeni ürün olması gerekir. Eski ürün faydalı olmaz.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Sedef hastalığı Eğzama Allerji İçin Bitkiler

Egzama ve sedef hastalığı için dr hüseyin ermişten sizlere şifalı bitkiler.

EGZAMA İÇİN : Isırganotu, hatmi çiçeği, karabaşotu ve meyan kökü,  bu bitkiler

egzama için çok faydalıdır.
SEDEF HASTALIĞI İÇİN : Alabalığın pullarını, vücudunuzda sedef hastalığı olan yerler sürülürse, fayda sağlar.

ALLERJİ İÇİN BİTKİSEL ÖNERİ:
MALZEMELER :
* 1 çay kaşığı hatmi çiçeği,
* 1 çay kaşığı papatya,
* 1 çay kaşığı hibiskus,
* 1 çay kaşığı kantaron,
* 1/2 çay kaşığı sinirli ot,
HAZIRLANIŞI VE KULLANILIŞI : Bütün malzemeleri kaynayan suda 10 dak demlendirip, ılık olarak için.

Etiketler: , , , , , ,

Ömer Osman Korkmazdan Zencefil Ve Elma Şifası

Ömer Osman Korkmaz, çocukların iştahsızlık problemi, ve gelişmelerine faydalı beslenme önerilerinden tutun da, kolesterol, karaciğer yağlanması, yumurtalık kistleri, hepatit B hastalığı gibi, pek çok soruna, iyi gelecek bitkisel önerilerde bulundu.Bu önerileri bizde sizler paylaşı yoruz.
ZENCEFİL KÜRÜ : Taze zencefili rendeleyin. 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefili, ılık suyun içerisine koyun, 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. Her gün bu karışımı çocuklarınıza içirin.
Ayrıca;
* Çocuklara tam buğday ekmeği yedirin.
* Günde 2 defa kuşburnu çayı içirin.
* Kabak çekirdeği yedirin.
* Hergün yumurta yedirin
Bütün çocuklara fayda sağlar. Küçük bebeklere, mamalarının içerisine, çok az miktarlarda katılarak verilir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Balgamı öksürüğü keser.
HEPATİT B: Hepatit B hastaları, soğan sarımsak ve elma sirkesini mutlaka yemek lerinde kullanmalıdırlar.
SEDEF HASTALIĞI : Sedef hataları, Günde 1 tatlı kaşığı ardıç katranı yağı, içmelidir. Siyah üzüm pekmezi mutlaka tüketilmelidir.Ömer Osman Korkmaz, pek çok kişinin merak ettiği ve sedef hastalığına fayda sağlayan sabunun adını da açıkladı. Bu sabunun adı KOZA… Koza sabunu ile yıkanın.
YUMURTALIK KİSTLERİ İÇİN : Yumurtalık kistini en çok yapan sebze, maruldur. Marulu yemeden önce, mutlaka sirkeli suda bekletin. Günlük elma sirkesi kullanmak da, kist oluşumunu engeller ve vücüdunuz da var olan küçük kistleri yok eder.
KOLESTEROL İÇİN : Soğan, sarımsak ve elma sirkesini, kesinlikle hayatınızdan ve mutfağınızdan  çıkarmayın. Bu üçlü kolesterolünüzü düzenler ve sağlıklı bir hayat sürmenizi sağlar. Günde 3-4 adet zeytin çekirdeği yutun. Sabah akşam tok karnına, 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 bardak ılık suyun içerisine karıştırın ve için. Elma sirkesi, aynı zamanda, karaciğer yağlanması için de çok faydalıdır.
ŞEKER HASTALIĞI : Normal şekeri, hayatınızdan çıkarın. Bal kullanın. Akşam yemeğini, kesinlikle azaltın. Kalbi çok yorduğu için, pek çok hastalığa neden olur

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı