şifalı bitkiler

Saman Nezlesi

Özellikle polen mevsiminde bazı alerjik reaksiyonlar baş gösterebilir. Bu alerjik reaksiyonlar çoğunlukla hapşırma, burun akıntısı, burun kaşıntısı, göz yaşartısı, göz kaşıntısı, göz batması, gibi rahatsızlıkları beraberinde getirir. Saman nezlesi dediğimiz rahatsızlıkta aynı şekilde meydana gelmektedir. Bu rahatsızlık dönemsel olarak sizi rahatsız ediyorsa İbrahim Saracoglu hocamızın tavsiye ettiği kür ile derhal kesilecektir.
Şimdi sizlere saman nezlesini, göz batması ve kaşıntısı, burun akıntısı, burun kaşıntısı gibi rahatsızlıkları geçirmek için gerekli kürü açıklıyoruz .
1-2 yaprak tere otunu tüketeceksiniz ve anında rahatsızlığınızı kesecektir. Polen mevsiminde hapşırma, akıntı gibi rahatsızlıkları 1-2 yaprak tere otu ile anında keseceksiniz.
Eğer tere otu bulamazsınız, 2-3 yemek kaşığı üzerlik tohumunu kaynatın ve buhusunu burnunuzdan soluyun. Kesinlikle içmeyiniz.
Yazımızı beğendiyseniz “Beğen” butonuna tıklayabilir, yada Facebook üzerinden paylaşabilir, tavsiye edebilirsiniz.

Etiketler: ,

Saman Nezlesi İçin Şifalı Bitkiler

Ot veya bitki tozlarının neden olduğu bir çeşit alerjik hastalıktır. Tıp dilinde pollenosis veya alerjik rinit denir. Daha ziyade, çiçeklerin açtığı aylarda görülür. Hastada şiddetli aksırmalar, burun tıkanıklığı, gözlerde kızarma ve sulanma, fazla miktarda berrak burun akıntısı ve öksürük görülür.Tedavinin ilk şartı, çiçeklerin açtığı sıcak ve rüzgarlı günlerde kırlara gitmemek ve güneş gözlüğü kullanmaktır.Bunlara dikkat edersek saman nezlesini daha hafif atlatırız.
Aşağıdaki reçeteler tedavi amacıyla kullana bilirsiniz.

Mazemeler : Meşe ağacı kabuğu, su.
Hazırlanışı : Dört bardak suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış meşe ağacı kabuğu konur. Kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Buruna çekilerek sümkürülür.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı