şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu Bitkilerin Faydaları Videosu

Dr. İbrahim saraçoğlu katıldığı bir Tv programında bitkilerin faydalarını anlatıyor.  Programda sizlere Beyaz üzümün faydalarını , Papatyanın faydaları ,Soğanın faydaları ,Ritim bozukluğu karşı bitkileri, Boy uzatma için ne yapmak gerektiğini ve  Romatizmaya karşı bitkisel çözümleri anlatıyor.

Etiketler: , , , , ,

Romatizmaya iyi Gelen Bitkiler

Romatizmanız mı var?Alternatif tıptan yararlanmak isterseniz, işte size bir kaç öneri deneyin faydasını görcek siniz.İşte romatizmaya iyigelen bitkiler;

1 Armut: Romatizma ve eklem kireçlenmesi olanlar için yararlı bir meyvedir.

 2 Arpa:Arpayı suda kaynatınız çikan bu suyu içiniz hem romatizmanıza birde , kemik kireçlenmesini önlemesi en önemli özelliğidir.

3 Aşk otu ve enginar : Romatizmaya iyi gelir.

4 At kestanesi ağacının kabuğu : Kaynatıp suyunu için  romatizmaya iyi gelir. Taze at kestanesi çiçekleri alkol içinde ve güneşte birkaç hafta bekletildikten sonra romatizmalı uzuvlara masaj yaparak sürülürse şifa verir.

5 Biber : eklem yerlerinize ovuşturularak sürülürse kan dolaşımınızı hızlandırır. Romatizma ve eklem yerleri ağrılarını dindirir. Kırmızı biberdeki Capsaicin maddesinin ağrı kesici etkisi olduğundan ağrı kesici krem yapımındada kullanılır. En önem liside  romatizma ağrılarında çok etkilidir.

6 Deve tabanı : Eklemağrıları  ve romatizma hastalığına da çok iyi gelen bitkidir.

7 Fasulye :Romatizma, siyasit ve böbrek hastalıklarına iyi gelir.

8 Frenk üzümü : Yapraklarının uzun müddet kaynar su içinde demlemeye  bırakılması ile elde edilen sıvı romatizmal hastalıklara iyi gelir.

9 Hardal tohumları :Ilık olarak temiz bir beyaz tulbetle vücuda sarıldığında, yani hardal yakısı olarak kullanıldığında, romatizma, siyatik, adale ağrıları, eklem yerleri iltihapları ve cilt hastalıklarına iyi gelir.

10 Huş ağacı yapraklarından : Çaş yı yapılarak içilirse, romatizmanıza iyi gelir.

11 Kara kafes kök varis ü : Kaynatılarak suyu  içildiğinde romatizmaya çok iyi gelir.

12 Kereviz : Romatizma hastalığı tedavisinde kullanılır.

13 Kızıl yaprak :Varislerin tedavisinde kullanılan etkili bir bitkidir. Ezilerek yapılan merhemi yaraları tedavi etkisi vardır.Karaturp ta romatizmaya iyi gelir.

14 Lavanta çiçeği  :Romatizmaya, çıkık ve buruklara karşı kullanılır.

15 Melek otu kökü imbikten geçirilerek :Vücünüz daki romatizmalı yerlere ovularak sürülür. Melek otunu sirke ile karıştırılarak duş yapılırsa romatizma ve sırt ağrılarına çok iyi gelir.

16 Mine çiçeği suyu : Romatizma nedeniyle vücüdünüzda oluşan baş, bel ve kalça ağrılarına iyi gelir.

17 Oğul otundan elde edilen ispirto:  Romatizma ve nevralji hastalıklarına çok iyi gelir.

18 Turp : siyatik, lumbago, romatizma ve nevraljide bu hastalıklara yararlıdır.

19 Üzüm, elma, ahududu, çilek, limon, domates, pırasa, soğan, ahududu : Romatizmaya çok iyi gelir.

Etiketler: , , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp