şifalı bitkiler

Nasır Ve Tırnak Batması Suna Dumankaya

Suna Dumankayanın önermiş olduğu doğal ve paratik öneri, hem nasır için, hem de, tırnak batması için çok faydalı, doğal bir ilaç.Bizde bu bitkisel çözümü siz okurlarımızla paylaşıyoruz.İşte tarıfimiz:

 

 MALZEMELER :
* 1 adet közlenmiş soğan,
* 1 diş sarımsak,
* Greyfurt kabuğu,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Soğanı közleyin. sarımsağı ezin. Greyfurt kabuğunun içine koyun. Cildi yakmayacak sıcaklıkta, nasır veya tırnak batması olan bölgeyei sıkıca sarın ve sabaha kadar bekletin. Etkili olabilmesi için, 2- 3 defa uygulanması gerekmektedir.
Etiketler: , , , , ,

Ahmet Maranki Nasır Tedavisi

Kırlangıçotu (chelidom Majus)

Kırlangıçotu nası ilacı olarak oldukça güçlü bir etkiye sahiptir. Bu mucizevi bitki ile hazırlayabileceğiniz, bitkisel nasır çözümü;

Malzemeler :

1,5 litre su
1 çay kaşığı potasyum klorit
115 gram doğranmış taze kırlangıçotu
250 ml gliserin

Hazırlanışı :

Orta boy bir tencere içerisine suyu ve potasyum kloriti koyun. Kısık ateşte potasyum suda eriyinceye kadar karıştırın. Potasyumun erimesinin ardından ocaktan alın ve kırlangıç otunu ekleyin.Dahasonra.

2 saat demlenmeye bırakın. Demlenmenin ardından tencereyi tekrar ocağa alın ve kaynatın. Kaynadıktan sonra 20 dk. kısık ateşte pişirin. Süre sonunda karışımı süzün. (Süzülmüş kırlangıç otlarını atın)

Kalan karışım buharlaşıp, 1,5 su bardağı kalana kadar kaynatın. Kalan sıvıya gliserini ekleyin ve 2-3 dk. kaynatmaya devam edin.

Kullanılışı :

Elde edilen bu mucizevi karışımı günde iki kez uygulayabilirsiniz. Dışarı çıkmadan ve yatmadan uygulanması tavsiye edilir.

Not : Potasyum Klorit, marketlerde ve eczanelerde satılmaktadır.

 İncir ve incir sapında bulunan süt nasır üzerine sürüldüğü taktirde nasırların tedavi edildiği görülmüştür. İncirin bünyesinde bulunan protein parçalayıcı enzimler nasır da dahil olmak üzere istenmeyen deri oluşumlarını önlemeye yardımcı olur.

* Dilimlenmiş taze domates dilimleri yarım saat arayla nasır üzerine bandaj yapılır.İyi gelcektir.
* Patlıcan tohumları suda haşlandıktan sonra sıkılarak süzülür ve elde edilen posaya kına ilave edilerek lapa kıvamına getirilir. Elde edilen lapa nasır üzerinde sürülerek bandaj yapılır
Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı