şifalı bitkiler

Masajla Dalgalı Saç Yapımı

Masajla Dalgalı Saç Yapımı
Dalgalı saçlar, isterse ılık yaz akşamlarında isterse karlı kış günlerinde her mevsimde ve her şartta hoş ve göz müşteri gözükürler. Acelemiz olduğunda veya evden aniden çıkmamız gerek duyulduğunda büyük ihtimalle saçlarımızı saç köpüğü ya da jöleyle şekillendiriyoruz. Maşayla dalgalı saç inşa etmek insanlara belli bir süre zahmetli geliyor. Aslına Bakarsanız bir önce başlarda benim de gözüm korkmuyor değildi. Ancak elim alıştıkça maşayla dalgalı saç inşa etmek hem pratik bununla birlikte çabucak olmaya başladı. Peki maşayla dalgalı saç ne şekilde yapılır? Adımları beraber izleyelim.

1

Saçlarınızı şampuanlayın ve saç kremi kullanın. Saçlarınızı iyice tarayıp açtıktan bir an önce sonra durulayın.

2

Kuru bir havlu faydalanarak, saçınızın suyunu alın. Saçlarınızı ya da saç derinizi ovalamayın yoksa saçlarınızı kurarsınız. Saçları kurulama biçimi saç bakımı amaçlı de mühimdir. Saçlarınıza havluyu sarıp birden çok dakikalık bekledikten bir an önce sonra aslında bir sürü suyu havlunun çektiğini biliyorsunuz.

3

Eller üst kısmına saç köpüğünü avucunuz dolana civarında sıkın ve köpüğü saçınıza yedirin. Saç köpüğü ne şekilde kullanılır makalesi amaçlı tıklayın.

4

Sizin saç kurutma makinesine difüzör takın, adından saçlarınızı bu şekilde kurutmaya başlayın. Bu saçlarınıza dalga verecektir. Sadece maşayı saçınıza uygularsanız, lüle lüle bir görünüm elde edersiniz ama aralarda naturel dalgalar olması saçınızın fazladan sade durmasına olanak tanır.

5

Saç maşasını hazırlarken, saçınıza sıcaklık koruma amaçlı krem sürün.

6

Saçlarınızda maşa uygulayacağınız alanları ayırın. Demir tokalarla ayırdığınız kısımları saçınıza sabitleyin. Ayırdığınız bir tutam saçı maşaya dolayın. Maşayı saç derinize civarında dolamayın. 3-4 cmlik bir aralık kalsın. Maşayı saçınızda 5 saniye tutun ve aşağıya dosdoğru yavaşça çekerek saçlarınızı çıkarın.

7

Orta tesirli bir saç spreyini saçlarınıza sıkın. Saçınızı zıt çevirin ve hafifçe parmaklarınızla bukleleri gevşetin. Saçlarını arkaya attıktan bir an önce sonra tekrar spreyleyin ve spreyin kurumasını bekleyin.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı