şifalı bitkiler

burun makyajı için hileler

burun makyajı için hileler
Burnunuzu beğenmiyorsunuz ancak değişiklikte yapmak istemiyorsunuz ohalde minik makyaj hileleri ile burnunuzda dilediğiniz görüntüye sahip olabilirsiniz. işte bu hileler;

Makyaj yaparken belli kurallara itina göstermelisiniz. Açık renkler hatlarınızı ön plana çıkarırken, koyu renkler geriye plana iter.

Açık renk olarak şeffaf pudra, koyu renk olarak pudra ya da allık seçim edilebilir. Allıkta kullanacağınız şeftali tonları aydınlık bir imaj elde etmenizi sağlar .

Burun ile dudak arası uzunca olanlar;

Bu uzunluğu geriye plana alabilmek amaçlı burun ile dudak arasına koyu ton fondöten uygulamalısınız.

Burun ile dudak arası dar olanlar;

Çok dar meydana gelen bu bölgeyi ön plana çıkarmak amaçlı açık fondöten kullanabilirler.

Küçük burunlular;

Burnunuz yüzünüzde dengeyi bozacak civarı minik ise, burnunuz ile gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Bunun amaçlı, burun kemiği ve kanatlarını açık renk fondöten ve pudra kullanarak , gözleriniz içinse, üst kirpik diplerinden başlayıp ince bir çizgi halinde eyeliner uygulayarak dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Düz ve kısa burunlular;

Düz ve kısa burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk pudra sürerek bu mesafeyi daha uzunca gösterebilirler.

Uzun burunlular;

Burnun uzunca meydana gelen alt uç bölümüne koyu renk fondöten, pudra ve ya allık ile gölge yapılarak uzunluk geriye plana alınır.

Burnunuzu uzunca buluyorsanız; kaş başlarınızın burna bir sürü yakın olmamasına itina gösterin.

Etiketler: , ,

Kusursuz Makyaj Nasıl Yapılır

Bir makyajın mükemmel olması amaçlı, hangi makyaj malzemesinin ne çeşitli bir cilde uygulanacağı bir sürü mühimdir. Sözgelişi nemli bir cildiniz varsa, makyajın yüzünüzden akmaması amaçlı makyaj sabitleyici sprey kullanmanız gerekir. Şayet kuru bir cildiniz varsa, nemlendirmek amaçlı alkolsüz tonikleri tercih etmelisiniz. Hemen sırasıyla mükemmel bir makyaj amaçlı gerekli olan makyaj tekniklerini inceleyelim.

Profesyonel makyözlerin de hem fikiryüzünden meydana geldiği ilk hamle, cildin temizlenmesi ve makyaja hazırlanmasdır. Daimi makyaj amaçlı, cildi temizlemek ve canlandırmak ilk koşuldur. Cildinizi temizlemek amaçlı uyum gösteren bir makyaj temizleyicisi kullanınız. Sonrasında ise toniklerle yüzünüzü canlandırmanız gerekecek. Mükemmel bir makyajın sırrı, makyaja hazırlıklı bir ciltte yatmaktadır. Cildinize en uyum gösteren cilt bakım kremi ve gözaltı kremini de dikkatlice uyguladıktan bir an önce sonrasında ideal bir makyaj amaçlı hazırsınız.

İkinci hamle prof makyajın en mühim adımıdır; yüz makyajı! Yüz makyajı amaçlı gerekenler; fondöten, kapatıcı, pudra ve allıktır. Bu makyaj ürünlerini, ideal bir biçimde kullanabilirseniz mükemmel makyaj amaçlı süper taban oluşturacaklardır. Makyaj tekniğinin sırrı, iyi bir taban hazırlamakta yatar. Bu makyaj malzemelerinden ilk döneminden önce fondöten kullanılmalı ve delikli bir makyaj süngeri ile cilde uygulanmalıdır. Geceleri gündüzlere ile ek olarak kalın bir fondöten tabaka oluşturmalısınız. Oldukça Başarılı bir fondöten ile cildiniz pürüzsüz bir durum alacaktır. Küçük bir makyaj tüyosu; kullanmakta olduğunuz fondötenin rengi ve yapısı cildiniz ile uyum içinde olmalıdır.

Cildinizde sivilceler, siyah lekeler ve siyah noktalar varsa kapatıcı kullanmalısınız. Fındık büyüklüğünde kapatıcıyı parmağınızın ucuna alıp gerekli olan bölgelere yavaşça uygulayınız. Hemen ise sıra pudraya geldi. Pudra cildinizin çok parlamasını ve makyajın dağılmasını engelleyecektir. Tercih Olarak Ise gevşek toz pudraları kullanınız ve kapatıcı sürdüğünüz yerlere fazla bulaştırmayınız. Çünkü pudra ile kapatıcı birleşirse cildinizde kırışıklığa ne nedenle olacaktır. Allık ile de cildinize ışıltı ve canlılık kazandırdıktan bir an önce sonrasında da göz makyajına geçebiliriz.

Mükemmel bakışlar amaçlı gerekli meydana gelen göz makyaj? malzemeleri sırasıyla; far, eyeliner ve maskaradır. Göz makyajında bir sürü sayıda nitelik kullanmak, bakışlarınıza derinlik katacak ve bakışlarınız alıcı olacaktır. Farı, kaşınızın altına ve göz kapaklarınıza çeşitli renklerde iyice uygulayınız. Fazlalıkları pudra fırçasıyla temizlemeyi ve dağıtmayı ihmal etmeyiniz. Sonrasında eyeliner kullanmaya geçebilirsiniz. Çeşitli renkte göz kalemleri muhteşem bakışların sırrıdır. Bir yüzü uygun , uslu, ateşli veya önemli gösteren makyaj malzemesi “eyeliner” dır. Nihai olarak maskara kullanmak gerekir. Yüze bir tür mana, yoğunluk ve kuvvet yükler. Uzunca ve işlek kirpikler amaçlı maskara tüketimi şarttır.

Bir sonraki hamle ise dudak makyajıdır. Dudak makyajının enstrümanları; rujlar, dudak kalemleri ve dudak parlatıcılarıdır. Uyguladığınız makyajın ve dudağın rengine, ahengine uyum gösteren bir ruj rengi seçilmelidir. Rujdan bir an önce sonrasında, rujun renginin ek olarak koyu rengarenk bir dudak kalemi ile dudağınızı çevrelemelisiniz. Sonrasında E vitamini dudak parlatıcısıyla dudağınız rağmen konulmaz kılabilirsiniz.

Son olarak arzu ederseniz, makyaj sabitleyici sprey ile makyajınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Etiketler: , ,
Genel

Makyaja Başlamadan Önce Öneriler

 Makyaja Başlamadan Önce Öneriler
Makyajınızın bu arada daimi ve etkileyici olmasını istiyorsanız makyaja başlamadan önce aşağıdaki tüyoları uygulayın!

• Makyajınızı temiz ve nemlenmiş bir cilt üzerine yaparsanız bu arada hoş bir manzara elde edersiniz. Ama silme ve nemlendirme işlemlerini, makyajdan asgari bir saat bu arada önce yapmalısınız. Özellikle nemlendiricinizi makyajdan hemen önce kullanmamalısınız. Çünkü cilt, kremle beraber boyayı da emebilir, özellikle allık sürerken parçalı bir manzara yaratabilir.

• Makyajdan önce saçlarınıza bitiş şeklini verin. Dolayısıyla sprey, jöle buna benzer şekillendiriciler makyajınıza karışmamış olur .

• Ne giyeceğinizi eskiden belirleyin ki, makyaj amaçlı kullanacağınız renkleri ve makyaj tarzınızı da eskiden kestirebilesiniz.

• Fondöten seçerken cilt renginizi güzel belirlemeniz gerekir. Bunun amaçlı en cazip ışık, gün ışığıdır.

Kozmetik merkezlerini aydınlatan florasan lambalar, cildi olduğundan bu arada soluk gösterir.

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı