şifalı bitkiler

Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru Ciltler İçin Maske
Herbalist ve Zerafet Uzmanı Suna Dumankaya , kuru cilt amaçlı besleyici , naturel ve bitkisel cilt maskesi tarifi bilgisini verdi .

Malzemelerimiz:

* bir tane yumurta
* bir kaşık buğday unu
* bir çay kaşığı civarı ısıtılmış olarak bal
* bir küp şeker
* İstenen miktarda kıtır süt
* Aşağı Yukarı 15 gr civarı kuru maya

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Sütü haricinde bulundurarak bütün malzemeleri tek kap içinde iyice karıştırın ve sonrasında süt ekleyerek karıştırmaya aynı ritimde devam edin . Karışım muhallebi kıvamına gelince eskiden temizlediğiniz cildinize sürün ve aşağı yukarı 25 dk civarı bekleyin . 25 dk civarı bekledikten ardından cildinizi çocuk sabunu faydalanarak temizleyin .

suna dumankaya kuru cilt besleyici cilt maskesi cilt besleyici önerileri cilt besleyici formülleri cilt besleyici kürleri cilt besleyici metotları hanede hazırlanışı tarifi tavsiyeleri yöntemi

Etiketler: , ,

Kuru Ve Normal Ciltler İçin Maske

Kuru Ve Normal Ciltler İçin Maske– Kabuğu soyulan bir elma ince rendelenir ve bir yiyecek kaşığı dolusu krema ile iyice karıştırılır. Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır ve 10 dakikalık etkilemeye bırakıldıktan bir bir sonra ılık suyla durulanır.
– bir çay kaşığı glikoz, 10cl sirke, bir yumurta sarısı iyice karıştırıldıktan bir bir sonra , 40cl ayçiçek yağı eklenerek, krem kıvamı alana civarında karıştırılır. Bir cam kaba koyularak soğukta saklanır. Kremle nemlendirilen pamukla, deri dairesel hareketlerle iyice temizlenir ve ılık suyla yıkanır.
– 100cl gülsuyu hafifçe ısıtılır, 25gr süttozu ve bir yiyecek kaşığı çiçek balı eklenerek iyice karıştırıldıktan bir bir sonra , 30gr bademyağı ilave edilir ve tekrardan iyice karıştırılır. Cam bir kapta, soğukta saklanır. Bu sıvı/akışkan ile deri iyice ovuşturulur ve daha bir bir sonra narin ıslak bir bezle ya da pamukla temizlenir.
– iki yiyecek kaşığı krema, bir yiyecek kaşığı çiçek balıyla karıştırılır ve mayonez kıvamı alana civarında ayçiçek yağı eklenerek iyice karıştırılır. Akşamları maske olarak 10 dakikalık süreyle yüze uygulanır. Bir Bir Sonra surat ılık suyla iyice yıkanır.
– bir merkez boy salatalık, kabuğu soyulduktan bir bir sonra robottan geçirilir ve tülbentten geçirilerek yarım limonun suyu, 25gr bademyağı ve 50cl havuç suyu eklenerek iyice çalkalanır. Akşamları bu sıvı/akışkan ile nemlendirilen pamukla deri iyice temizlenir. Kullanımdan bir bir önce çalkalanmalıdır.
– iki merkez boy havucun suyuna, bir yumurta sarısı ve bir kahve kaşığı ayçiçek yağı karıştırılarak iyice çalkalanır. Deri bu sıvıyla ovuşturulur ve 15 dakikalık etkilenmeye bırakılır. Daha bir bir sonra ılık suyla yıkanır .

Etiketler: , ,

Suna Dumankaya Tüm Ciltler

suna dumankaya tüm cilt tipleri için maske .Bu maske herturlu cilt tipine uygundur.

MALZEMELER:

1 dilim kavun
1 bardak saf su

Hazırlanışı :

1 dilim kavun ve bir bardak saf su birlikte kaynatılır. Mikserden geçirilir, yüze ve boyuna sürülür. 15- 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir

Etiketler: , , , , ,

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Besleyici Maske

Suna dumankaya Kuru ciltler için besleyici Maske tarifi.Eğer kuru bir ciltde sahipseniz mutlaka deneyiniz faydasını görceksiniz.

Gerekli Malzemeler:

1 yemek kaşığı buğday unu
1 yumurta
1 çay kaşığı ısıtılmış bal
1 kesme şeker
15 gr kuru maya
Süt (göz kararı eklenecek)

Hazırlanış tarifi:

Süt dışında bütün malzemeler karıştırılır. Bu karışıma süt eklenip muhallebi kıvamına getirilerek cilde sürülür. cildinizde 25 dakika beklettikten sonra bebek sabunu ile cildinizi durulayın
suna dumankaya

Etiketler: , , , , , , ,

Eder Saraç Cilt Maskesi

Eder saraçtan siz okurlarımız için kuru cilt ler ve kırışıklıklar için çilek maskesini önermektedir .Bizde bu maskeyi sizlerle paylaşı yoruz işte çilek maskesi ;

Çilek maskesini hazırlamak için bir avuç taze çilek, bir miktar yulaf unu, bir adet yumurta sarısı, iki çorba kaşığı yoğurt ve biraz sardunya yağı gerekiyor.

Çilekler ezilip yulaf unu ile karıştırılır. İki kaşık yoğurt çırpılır, karışımın içine yumurta sarısı ve çırpılmış yoğurt eklenir. Güzel bir koku vermek için sardunya yağı eklenir. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırmaya devam edilir.

Çilek Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Yüz kısmı için maske olarak uygulanan çilek maskesi kuru ciltler için besleyicidir. Aynı zamanda yüzdeki kırışıklıkların kaybolması için faydalıdır.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı