şifalı bitkiler

Ahmet maranki Kil Maskesi

Prof. Dr. Ahmet Maranki cilt güzelliği için gül suyu ve kil içeren KİL Maskesi öneriyor.Bizde  bu önerisini siz okurlarımızla paylaşıyoruz.İşte tarifimiz:

Eski zamalarda bile hanımların cilt güzelliği için kullandığı kil ve gül suyu, günümüzde de kullanılıyor.

GEREKLİ MALZEMELER :
* Gülsuyu,
* Kil
Kil Maskesi HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bir miktar kilin içine, yeteri kadar gül suyu ekleyin ve maske kıvamında bir macun hazırlayın. Cildinize sürerek, 1 saat bekletin. Cildinizden ovalayarak çıkarın.1 hafta

Etiketler: , , , , , ,

Çiller Ve Kırışıklıklar İçin Bayır Turbu

Bayır turpunun pek çok faydasını var ama, cilt kırışıklıkları için çok iyi ve faydalı olduğunu duymamıştım. Bayır turpu ile yapılabilecek bir maske tarimiz var.İşte tarifimiz;
MALZEMELER :

* Bayır turpu,
* 1/2 fincan limon suyu,
* 1 yumurta akı,
* 1 bardak süt,
* Pirinç unu
* Su
* Badem yağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bayır turpunu rendeleyerek suda pişirin. Posasını sıkın. Posanın içine limon suyu,yumurta akı ve sütü karıştırarak çırpın. Prinç ununu ve badem yağını da katarak, krem kıvamında bir maske elde edin. Yüz ve boynunuza maske olarak uygulayın. 30 dak bekledikten sonra yıkayın.

Etiketler: , , , , , ,

Ender Saraç Çuha Çiçeği Makesi

  • İki tutam Çuha çiçeği,
  • yarım salatalık (kabuğu soyulmuş),
  • bir fincan pirinç unu
  • yarım fincan elma suyu
  • bir çorba kaşığı saf zeytinyağı

Hazırlanışı:İki tutam kadar çuha çiçeği kurutur, sonra dövülür ve toz haline getirilir. Yarım salatalık (kabuksuz olacak), bir fincan pirinç unu, çuha çiçeği tozu ile birlikte on dakika kadar ateşte pişirin. Elde edilen karışım ateşten indirilir. Ezerek bulamaç haline getirilin. Yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edin ve krem kıvamına getirin.

Çuha çiçeği kremi; yumuşak bir fırça yardımı ile yüze ve boyuna sürülür. Yüzünüzde yarım saat bekletin, sonra ılık su ile yıkayın. Gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.Kullandıktan sonra pürüssüz cilde sahip olcak sınız .deneyin görün.

Etiketler: , , , , ,

Yenileyici Ve Canlandırıcı Maske

Günün yorgunluğunu atmak ertesi güne yenilenmiş ve dinlenmiş bir ciltle uyanmak için aşağıdaki maskeyi bizden sizlere tafsiye ediyoruz .Cildiniz uyan dığınızda daha parlak ve daha canlı görünür.

Malzemeler
-1 adet yumurtanın sarısı
-1 kase yoğurt1 tatlı kaşığı zeytinyağı
-5 damla havuç yağı
Hazırlanışı : 2 tatlı kaşığı yoğurdu, 1 adet yumurtanın sarısı ile çırptıktan sonra havuç yağını ve zeytinyağını ilave edirek maskemizi hazır duruma getirin.
Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürdükten sonra 20 dakika kadar beklettin, ılık su ile temizleyin.
Cildinizdeki yumuşaklığı ve tazeliği hemen fark edeceksiniz.
netten

Etiketler: , , , , , ,
/div>
göz enfeksiyonu kütahya vişne fidanı

Sağlık ve Tıp