şifalı bitkiler

KISIRLIK İÇİN ŞİFALI TEDAVİLER

Erkekten meydana gelen kısırlığın da bazı nedenleri vardır. Hipofiz bezi iyi çalışmıyor olabilmektedir,
böbrek ve mesane yollarında tıkanma olabilmektedir, hazımsızlık, kabızlık olabilmektedir, baskı ve nutfe
yetersizliği olabilmektedir.
Stres amaçlı erkek çocuk otu karabaş otu karışımı demletilip balla tatlandırılarak gün içerisinde 3 su bardağı
içmeye devam edilir.
Halis zeytinyağına, limon sıkılıp gün içerisinde 3 kere 1’er fincan içmeye devam edilirse mesane yolları
tıkanıklığı ve iltihabına yararlıdır.
Hurma ve incir sütte pişirilip tatlı yapılıp yenmeye devam edilirse hazımsızlık ve kuvvet eksikliğine
faydalıdır.
Fındık, ceviz, havuç, fıstık, muz, turp, elma, roka, armut bol bol yenmeye devam edilir.
Fındık, ceviz, fıstık yenince telafileriyle birlikte yenir. Nohut, mercimek, fasulye yemekleri bol
bol yenir.
Kadınlar, soğan çorbasına kimyon ekip altını çizen 1 halis 3 kase yerlerse ve hurma ile salatalığı
yemeğe devam ederlerse bir sürü faydasını görürler, âdetten kesilmeye yararlıdır.

Etiketler: , ,

Kısırlık İçin Faydalı Bitkisel Macun

Çocuk sahibi olmak isteyenler, tıbbi tedavilerin yanısıra, yardımcı tedavilerden de yararlanmak istiyor. Bu önerilerden bir tanesi de, Şevki güngörden geldi. Bizde bu öneriyi sizlerle paylaşıyoruz.Sperm sayısını artıran, iktidarsızlık ve kısırlık için fayda sağlayan doğal macun tarifimiz ve kullanım şekli aşağıda verilmiştir.
GEREKLİ MALZEMELER:
* 100 gr polen,
* 100 gr ısırgan tohumu,
* 50 gr çakşır tozu,
* 50 gr çörekotu,
* 10 gr arı sütü,
* Üzüm çekirdeği,
* Keten tohumu,
* Deve dikeni,
* Zencefil,
HAZIRLANIŞI VE KULLANM ŞEKLİ : Bütün malzemelri karıştırın. Bir kavanoza koyup, serin bir yerde saklayın. Yemeklerden 1 saat sonra, günde 3 defa yenir. Ama, şeker, ülser, bağırsak iltihabı ve mide rahatsızlığı olanlar için uygun bir öneri değildir
Etiketler: , , , ,

Kısırlık Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

İnfertilite (kısırlık) korunmaksızın düzenli ilişkiye rağmen 1 yıl içinde gebelik oluşmaması olarak tanımlanmaktadır.Kısırlık en büyük üzüntü kaynağıdır ve tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektiren bir hastalıktır.

Teknolojiye başvurmadan önce gebelik şansının yaşam tarzınızdaki ya da diğer değişikliklerle artırılıp artırılmayacağını anlamak için buna neden olan herşeyi ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatifleri değerlendirmekte fayda var.

Kısırlık tedavisi için önerilen şifalı bitkiler:

Ahududu (Rubus idaeus) : Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çay önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını,üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine koyulur.

Herbalist Kathi Keville kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demleyip içmelerini öneriyor.

Zencefil (Zingiber officinale) : Yapılan bir araştırmada erkeklerde  zencefilin sperm sayısını ve hareketliliğini büyük ölçüde artırdığını göstermiştir.

Karnabahar ve B6 vitamini içeren besinler: Mikro gıda takviyelerini savunanlar,kısırlık için genellikle karnabahar önermektedirler. Bu vitamin en çok Karnabahar, su teresi, ıspanak, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, karalahana, yer lahanası,bürüksel lahanası,bezelye ve turpda bulunur.

Ayçiçeği ve Arginin içeren diğer bitkiler : Sperm sayısı düşük olan erkeklere doğal şifacılar tarafından genellikle arginin takviyesi önerilir. Arginin Ayçiçeğinde yeterli oranda bulunur.

Günde 4 gram arginin almak için 50 gram kadar ayçiçeği tüketmek yeterli olur .Bu hayati besini yüksek oranlarda içeren diğer besinler ise sırasıyla ; keçiboynuzu, ak ceviz, acı bakla, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, su teresi, çemen, hardal, badem, bakla ve mercimektir.

Ispanak ve çinko içeren diğer bitkiler: Bazıyapılan araştırma sonuçları, çinko eksikliğinin erkeklerde üretkenliği ve sperm kalitesini düşürebileceğini göstermiştir.

Çinko bakımından zengin kaynaklar arasında ıspanak, maydanoz, bürüksel lahanası, salatalık, taze fasulye,hindiba, börülce, kuru erik, ve kuşkonmazı sayabiliriz.

Bu bitkilerden bulabildiklerinizi bir tencerede kaynatırsanız çinko bakımından zengin ve lezzetli bir çorba elde edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı