şifalı bitkiler

Güzellik Ve Tazelik İçin Maske

Ender saraçtan siz kadınlarımıza güzelliğiniz için  maske tarifi verdi.Bizde Sizlerle paylaşıyoruz.

Hazırlanışı: Besbase kabuğu, ezildikten sonra suda pişirilir ve sıkılır. İki tutam kıyılmış taze maydanoz, bir çorba kaşığı domates salçası, yarım fincan badem yağı ilave edilir. Hazırlanan bu karışıma bir miktar su eklenerek suyu çekilinceye kadar ateşte tutulur. İki kaşık kaymak ilave edilerek krem yapılır.

Faydaları: Yüz ve boyun kısmına maske olarak uygulanan besbase kremi; cilde güzellik ve tazelik sağlamakta etkin yararı vardır. Bu maske yüze sürüldükten sonra yirmi dakika bekletilip, yüz yıkanmalıdır.

Etiketler: , ,

Ender Saraç Kırışıklıklar İçin Civanperçemi Maskesi

Doktor Ender Saraç, yüzdeki çöküntü ve kırışıklar için civanperçemi maskesi tarifi açıkladı!Bu maskeyi bizde sizlerle paylaşıyaruz işte tarifimiz;

Malzemeler:

Civanperçemi çiçeği
Yarım fincan limon suyu
1 kaşık zeytinyağı
1 kaşık süzülmüş bal
1 yumurta sarısı
Yulaf unu

Hazırlanışı:

Civanperçemi çiçeği, saf su ile 10 dakika kaynatıldıktan sonra sıkılığ süzülür ve bu sudan 1 fincan kadarı buzdolabında soğutulmak üzere kaldırılır. Sudan arta kalan posa ezilir ve içerisine limon suyu, bal, çırpılmış yumurta ve zeytin yağı eklenerek iyice karıştırılır. Bu karışıma buzdolabında soğumaya beklettiğimiz civanperçemi suyu ilave edilir iyce karıştırılır ve maske kıvamına gelene kadar yulaf unu ile birlikte karıştırılır.

Uygulanışı:

Cilde maske gibi uygulanabilir. Cilde sürüldükten 1 saat sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir ve cilt gül suyu ile temizlenir.

Etiketler: , , , , , , ,

Cilt Gerdiren Yumurta Akı Maskesi

Sizlere çok basit evde hemen yapa bileceğiniz bir maske tarifi veriyoruz. Bu maskeyi sürekli kullandığınız takdirde yüzünüze gerginlik verir ve sıkılaştırır.  Bu maskeyi haftada iki kez tekrarlamanız daha uygun olur. Şimdi gelelim tarifine

Yapılışı: 1 yumurta akını iyice çırparak yüzünüze fırca veya parmağınız ile uygulayın. kuruduktan sonra 15 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra, ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzün ne kadar gerildiğini sizde fark edeceksibiz.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı