şifalı bitkiler

Kansızlığa iyi gelen bitkiler

Dr ender Saraç özellikle kadınlarda görülen anemi yani kansızlık için bazı önerilerde bulunuyor. İşte Ender Saraçtan kansızlığınıza iyi gelecek pekmez turlerini sizler için eçıkladı.

* Kansızlık için tercih edilecek pekmez türleri ;
1. KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ : Kansızlığa çok iyi gelir. İyi bir demir deposudur. Gün içinde 2-3 tatlı kaşığı yenir ise erkekler için iyi bir afrodizyaktır ve cinsel gücü artırır. Doğal viyagra gibidir. Kadınlarda görülen anemi (kansızlık )için çok yararlıdır.
2. KIRMIZI PANCAR PEKMEZİ : Keçiboynuzu pekmezinin tadı biraz buruk ler için olduğundan çok fazla yiyemeyen önerilen pekmez kırmızı pancar pekmezidir. Orta anadoluda üretilir.
3 DUT PEKMEZİ : Diğer pekmezler gibi çok yaralıdır. Kansızlık için ideal bir demir deposudur.
KANSIZLIĞI ENGELLEYEN PEKMEZ TARİFİ
1 bardak ılık suyun içine yarım kaşık pekmez ve limon sıkılıp, sabahları aç karnına içilir ise kansızlığı önler. Limon c vitamini içerdiğiniden demir emilimini kolaylaştırır

Etiketler: , , , , , , , ,

Anemi Hatalığı İçin Bitkiler

Anemi Hatalığı İçin Bitkiler
Anemi ( kansızlık ) bir pekçok farklı şekilde tanımlanabilen kan rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Bu kan hastalığını kırmızı kan hücresinin fonksiyonlarındaki ve sayısındaki anormallik olarak tanımlanabilir.

Anemi bulguları; güçsüzlük, çok yorgunluk, soluk bir cilt, soluk darlığı, düzensiz kalp atışıdır. Üstelik pekçok güçlü anemi felç, kalp krizi ve kalp tıkanıklığına da yol açabilmektedir.

Bazı anemi hastalıkları rahatlıkla iyileştirme edilebilir, bazıları ise kronik ve yaşamı tehdit eder. Günümüzde trend kalan çay ve çok içilen sütte demirin tutulması ve vücuttan atılmasına sebep olur.

Bilhassa günümüzde baskı, migren, baş ağrısı ve gerginliklerin sebebi geleneksel alışkanlığımız kalan pekçok içtiğimiz kara çaydır. Çayı yemeklerden bir önce yada bir sonra içerisine bir kaç damla limon yada karanfil atarak içmeniz hem yararını artıracak, hem de demir emilimini önleyerek kansızlığa neden olmayacaktır.

Ayrıca zihin yorgunluğunun da ilacıdır. Sınava uygulanan talebeler amaçlı idealdir.

Pratik bitkisel çözümler

* Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayları tüketilmelidir.

* Havuç ve turp kabukları soyulmadan rendelenir, çiğ olarak belli bir müddet da lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon ek edilerek salata olarak yenir.

* Gün Bünyesinde üç çay bardağı pancar suyu içilir. Kırmızı pancar bol bol yenir.

* Yerelması haşlanıp yemelidir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 4-10 gr maydanoz tohumu konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde İki-üç bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 6-8 gr ufalanmış ısırgan yaprağı konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde İki-üç bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine İki gr ıhlamur konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde üç-5 bardak tüketilir.

* İki kilo suyun içerisine 30 gr enginar yaprağı, bir su bardağı kara üzüm, bir kaşık pelin otu ufalanarak konur. Ortada ateşte bir saat kaynatılır. Soğuyunca süzülüp, balla tatlandırılır. Gün Bünyesinde üç-4 bardak içilir. Bu işleme 10-15 gün devamı edilir.

Etiketler: , ,

Kansızlık İçin Doğal Tedavi

Bir çoğumuz kansızlık yani ( anemi ) rahatsızlığıyla mücadele ediyor. Kansızlık olduğunda aşırı yorgunluk ve halsizlik gibi bir çok şeye sebeb oluyor.Bu bilirtilerde basit bir kantahlili yapmanız yeterlidir böylece kansılık olup olmadığını öğrenirsiniz.

Bitkisel kürler:
* Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve kekik çayları çok faydalıdır.
+ Kabukları soyulmadan turp ve havuç iyice yıkanıp, rendelenir. İçine çiğ olarak biraz lahana ve ıspanak doğranır. Bu karışıma bir miktar zeytinyağı ve limon ilave edip salata gibi yenilebilir.
+ Günde 3 çay bardağı pancar suyu içilir. Bolca da kırmızı pancar tüketilir.
+ Yer elması haşlanarak yenilmelidir.
+ 1 su bardağı kaynar suya, 4-10 gr maydanoz tohumu koyup, 10 dakika bekletin ve günde 2-3 bardak için.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı