şifalı bitkiler

Anemi Hatalığı İçin Bitkiler

Anemi Hatalığı İçin Bitkiler
Anemi ( kansızlık ) bir pekçok farklı şekilde tanımlanabilen kan rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Bu kan hastalığını kırmızı kan hücresinin fonksiyonlarındaki ve sayısındaki anormallik olarak tanımlanabilir.

Anemi bulguları; güçsüzlük, çok yorgunluk, soluk bir cilt, soluk darlığı, düzensiz kalp atışıdır. Üstelik pekçok güçlü anemi felç, kalp krizi ve kalp tıkanıklığına da yol açabilmektedir.

Bazı anemi hastalıkları rahatlıkla iyileştirme edilebilir, bazıları ise kronik ve yaşamı tehdit eder. Günümüzde trend kalan çay ve çok içilen sütte demirin tutulması ve vücuttan atılmasına sebep olur.

Bilhassa günümüzde baskı, migren, baş ağrısı ve gerginliklerin sebebi geleneksel alışkanlığımız kalan pekçok içtiğimiz kara çaydır. Çayı yemeklerden bir önce yada bir sonra içerisine bir kaç damla limon yada karanfil atarak içmeniz hem yararını artıracak, hem de demir emilimini önleyerek kansızlığa neden olmayacaktır.

Ayrıca zihin yorgunluğunun da ilacıdır. Sınava uygulanan talebeler amaçlı idealdir.

Pratik bitkisel çözümler

* Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayları tüketilmelidir.

* Havuç ve turp kabukları soyulmadan rendelenir, çiğ olarak belli bir müddet da lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon ek edilerek salata olarak yenir.

* Gün Bünyesinde üç çay bardağı pancar suyu içilir. Kırmızı pancar bol bol yenir.

* Yerelması haşlanıp yemelidir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 4-10 gr maydanoz tohumu konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde İki-üç bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine 6-8 gr ufalanmış ısırgan yaprağı konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde İki-üç bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suyun içerisine İki gr ıhlamur konduktan bir sonra 10 dakikalık bekletilir, gün bünyesinde üç-5 bardak tüketilir.

* İki kilo suyun içerisine 30 gr enginar yaprağı, bir su bardağı kara üzüm, bir kaşık pelin otu ufalanarak konur. Ortada ateşte bir saat kaynatılır. Soğuyunca süzülüp, balla tatlandırılır. Gün Bünyesinde üç-4 bardak içilir. Bu işleme 10-15 gün devamı edilir.

Etiketler: , ,

Kansızlık İçin Doğal Tedavi

Bir çoğumuz kansızlık yani ( anemi ) rahatsızlığıyla mücadele ediyor. Kansızlık olduğunda aşırı yorgunluk ve halsizlik gibi bir çok şeye sebeb oluyor.Bu bilirtilerde basit bir kantahlili yapmanız yeterlidir böylece kansılık olup olmadığını öğrenirsiniz.

Bitkisel kürler:
* Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve kekik çayları çok faydalıdır.
+ Kabukları soyulmadan turp ve havuç iyice yıkanıp, rendelenir. İçine çiğ olarak biraz lahana ve ıspanak doğranır. Bu karışıma bir miktar zeytinyağı ve limon ilave edip salata gibi yenilebilir.
+ Günde 3 çay bardağı pancar suyu içilir. Bolca da kırmızı pancar tüketilir.
+ Yer elması haşlanarak yenilmelidir.
+ 1 su bardağı kaynar suya, 4-10 gr maydanoz tohumu koyup, 10 dakika bekletin ve günde 2-3 bardak için.

Etiketler: , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Kan Yapıcı Formül

Kansızlık sorunu yaşayan vatandaşlarımız için, kan yapan bitkileri siz okurlarımızla paylaşacağız. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kuru incirin muhteşem bir kan yapıcı meyve olduğunu belirtiyor.Denediğinizde kansızlığınıza iyi gelcektir.

İşte ibrahim Saraçoğlu’ndan kan yapıcı bitkisel formül:

Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine 8-9 adet kuru inciri atınız ve kabın ağzını kapatarak 7 dakika kısık ateşte kaynatınız.7 dakika dolduktan sonra kabı ocaktan alıp ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra karışımı süzünüz.
Günde 2 veya 3 kez öğünlerden 15 dakika önce ve aç karnına bu karışımı içiniz. (yarım litreyi 2 veya 3 e bölüyorsunuz her seferde yarım litre içmiyorsunuz.)

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı