şifalı bitkiler

Ahmer Maraki Kalp Ve Damar Hastalığı

Damarların daralmasıdır.Yağların damar duvarlarına birikmesi ve kalsiyumun çökmesi sonucu damar içinde plaklar oluşur.Damarlar daralır ve sonuçta tıkanabiir.Genetik etkiside  vardır.Şekeri meyvelerden almalıyız.Posalar kalori alımını azaltır.Posalı yiyecekler kan yağını azaltır.Alkol,şişmanlama ve yüksek tansiyon riskini artırır.Tuz damar sertliğini ve yüksek tansiyonu tetikler.Yağdan alınacak kalori azaltılmalıdır.

Sarımsak ve Limon kürü :30 diş soyulmuş sarımsak ve 5 adet soyulmuş limon küçük parçalara halinde  dilinir ve ikisi mikserde iyice  karıştırılır.Püre haline gelen karışım tencerede bir taşım kaynayınca ocaktan indirilir.Sonra süzgeçten geçirilir.Suyu bir şişeye konur ve buzdolabında saklanır.

Bu sudan her gün 1 bardak içilir.Yemekten önce veya sonra içilebilir bu farketmez .Geceleri yatarken içerseniz daha faydalı olabilir.3 haftalık bir kürden sonra 1 hafta ara verip tekrar ikinci 3 hafta içilir.Bu kür her yıl tekrarlanırsa faydası vardır.Haşlandığı için sarımsağın kendine has kokusundan kimse etkilenmez.1 kg limon sıkılır,1 sürahi üstü su ile doldurulur içine 40-50 diş sarımsak konur buzdolabında 1 hafta bekletilir.Sonra ezilir ve temiz bir tülbentten suyu çıkarılır.Suyu sabahları yarım fincan içilir.Bu bir defa yapılır.

Soğan faydalıdır.

Şahtere damar sertliği için faydalıdır.

Turp damar sertliğine faydalıdır.

Turunç damar tıkanıklığı için suyu içilir.

Kuru üzüm damar sertliğine iyi gelir.

Tavşan kirazı damar sertliğine faydalıdır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Damar Sertliği

alıç
Asabi çarpıntıları giderir. Sinir bozukluğunuzu  geçirir. Yüksek tansiyonuzu  düşürür. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. damar sertliği ve göğüs nezlesinde faydalıdır.

enginar
Kandaki üre ve kolesterolü düşürür. İdrar söktürücü etkisi vardır. Kandaki şeker miktarınızı  ayarlar. Damar sertliği ve kalp hastalıklarını önler. Böbrekteki kumların dökülmesine yardımcı olur. Prostat, meme ve rahim ağzı kanserine karşı iyi gelir. Enginarın içinde bulunan Silymarin maddesinin, hücrelerin hasar görmesini engellediğine işaret eden araştırmacılar, ayrıca Silymarin maddesinin, prostat, meme ve rahim ağzı kanserini önleme konusunda da etkili olduğunu belirtti. Enginarın içinde buluna vitaminler, fiber, magnezyum, folate ve C vitamini bulunduğu, bu sebzeyi bol miktarda tüketenlerin, bulundukları yaşın daha altında gösterdikler.

kestane
Kabuklarının suda kaynatılması ile elde edilen çay, ateş düşürür ve sinirleri yatıştırır. Meyvesi kasları kuvvetlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Varis ve basur memelerinin meydana gelmesini önler. Karaciğer yorgunluğu ve şişliğini geçirir. Kansızlığı giderir. Damar sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet eden hastalar ve şeker hastaları yememelidir.

yenibahar
Damar sertliğini önler. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve bağırsak gazlarını giderir

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı