şifalı bitkiler

Saç Uzatan Bitkiler

Saçlarının çok yavaş uzadığından şikayetçi olanlar bu konuya bir göz atsın derim.

Maskede kullanılacak gerekli malzameler:

1 tane  yumurta sarısı ve bir adet turp

Maskenin Yapılışı:
Turp güzelce yıkanarak iyice rendelenir. Bir tencere içini bir miktar suyu kaynatıp rendelenen turp içine atılıp birlikte kaynatılır.Daha sonra soğumaya bırakılır.. Ilıdıktan sonra yumurta sarısı içine konulup çırpılır. Bu oluşturduğumuz maskeyi saçlarınıza iyice uygulayın. Yaklaşık 1 saat kadar saçlarınızda bekletip sonra saçlarına uygun şampuanınla yıkayın. Bu maskeyii haftada bir kez uyguladığınız takdirde saçlarınızın eskisinden daha hızlı uzadığını farkedeceksiniz.

Etiketler: , , , ,

Suna Dumankaya Hızlı Saç Uzaması

Suna dumankayadan saçlarınızın hızlı uzaması için bitkisel maske öneriyo.Böylece saçlarınızı daha hızlı uzata bilirsiniz.

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya saçların uzaması için öncelikle dengeli beslenmenin gerekliliğini vurguluyor. Bunun dışında saçlarınızın bakımında doğal malzemeler kullanmanızı tavsiye ediyor ve kimyasallardan kesinlikle uzak durulması gerektiğini ifade ediyor.

Ayrıca “Bir avakado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştır ve saçına boya sürer gibi sür. Saçını strech filmle sarın ve iki saat bekletin. Saçınıza yarayacağına eminim. Biberiyenin faydasına gelince, çay gibi demleyip, suyunu saç diplerine friksiyon yaparak yedirirseniz, kepek sorununuzu giderir.”diyor.

Etiketler: , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı