şifalı bitkiler

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı

Hamilelik testi ne zaman yapılmalı

Gebelikten şüphelenen kadınların önce yapması gereken olan tane tarihinde gecikme olup olmadığını kontrol etmektir. Şayet tane tarihinde bir gecikme yaşanmışsa, eczaneden sağlamak edeceği idrar testini evde kendisinin kendine uygulayarak hamile olup olmadığını anlayabilir. Ne var ki evde tatbik edilen hamilelik testlerinde neticeler her an dosdoğru çıkmadığı için kesinlikle sonuç almak talep eden kadınların kesinlikle kanda hamileliğe baktırmaları gerekmektedir.
Evde yapılmış olan hamilelik testlerini, eczanelerden cazip fiyata satın alabilirsiniz. Testlerin üstünde ne biçimde uygulamanız gerektiği resimli biçimde anlatılmaktadır. Ne var ki idrar testleri ile hamilelik denetimi yapabilmeniz için cinsel ilişkiden 15 Gün geçmesini beklemeniz, dosdoğru sonuç alabilmeniz açısından önem taşır. Ek Olarak çabuk sürelerde kontrol ettiğiniz halde yüzde 90 oranında yanılma yaşayabilirsiniz.
İdrarda yapacağınız hamilelik testinin sonucu Olumlu çıkarsa kesinlikle kan testiyle garantilemelisiniz. Benzer biçimde Olumsuz çıkması halinde isterse testi yeniler, isterseniz de kan testiyle garanti sağlayabilirsiniz.
İdrar testlerinde sonuç silik çıkarsa, testi tekrarlamanız gereklidir. Eczaneden çok sayıda test alırsanız, birer gün arayla testleri uygulayıp ek olarak tam olarak neticeler alabilmeniz mümkündür.
Kanda hamilelik testleri Sağlıklı merkezleri, hastaneler, özel klinikler ve laboratuvarlar açısından yapılmaktadır. Kanda hamilelik testinin sonucunun dosdoğru olabilmesi için cinsel ilişkinin üzerinden bir hafta geçmesi yeteri kadar olacaktır. Birçok Kolay bir kan alınmasıyla yapılmış olan testin sonucunu, özel kliniklerde bir gün içerisinde alırken, hükümet hastanelerinde ise bir gün bir sonra alabilirsiniz. Kanda hamilelik testleri yaşanılan ilişkiden bir hafta bir sonra yapılmışsa yüzde 100 oranında doğrudur.
Planlamadığınız halde hamilelik şüpheniz var ise aciliyetli olarak doktora gidip kan testi yaptırmanızda yarar vardır. Bebeğinizin gelişimi açısından önce 3 Ay birçok mühim olduğu için, hamile olduğunuzun farkına ne civarında çabuk varırsanız sağlıklıylarleme o civarında güzel olacaktır.

Etiketler:
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı