şifalı bitkiler

Göz Seğirmesi

Göz Seğirmesi
Uzmanlara karşı , gözdeki seğirme aynı sürede gizli astigmat , miyop veya hipermetropun habercisi de olasıdır .
Opr . Dr . Birgi Sönmezer , göz seğirmelerinin sık sık aralıklarla ve uzunca süre devam etmesinin ciddi göz hastalıklarının işareti olabileceğini belirtti . Dr . Birgi Sönmezer , ” Gözünüz sık sık seğiriyor ve bu seğirme sizi rahatsız edecek derecede uzunca süre devam ediyorsa , nedeni gizli hipermetrop , miyop ve astigmat olasıdır . Bu durumda ise bir an daha önce göz doktoruna başvurmakta fayda var ” diye sohbet etti .

Gözlük takan hastalarda göz seğirmesinin göz numaralarının artması veya azalması anlamına gelebileceğine ile ilgili Opr . Dr . Birgi Sönmezer , şu şekilde konuştu: ” Gözlük takan hastalarda göz numarası düşmüş veya artmış olasıdır . Fert bunun farkında olmadan aynı gözlüğü takmaya devam ediyorsa , seğirme artabilir . ”

Opr . Dr . Birgi Sönmezer aynı sürede göz kapağının iltihaplanması , göze öbür maddelerin girmesi anında peşinden bunlara bağlı olarak göz seğirmelerinin de olabileceğini dile getirdi .

Yorulan göz seğirir

Uzun süre bilgisayara bakmak , bir sürü tv seyretmek ve kitap okumanın gözü yorabileceğini belirten Opr . Dr . Birgi Sönmezer , gözün bir sürü yorulduğunda da tepkisini seğirme ile gösterebileceğini belirtti .

Uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmenin , mümkün olduğunca PC kullanımını azaltmanın , evde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmaları seçim etmenin göz yorgunluğuna bağlı göz seğirmelerini azaltmaya destek eden olacağını belirten Sönmezer , aynı sürede geceleri göz kapağına nemlendirici sürüp hafif hafif kapak cildini yüz kemiğine gerçek bastırarak masaj yapmanın faydalı olacağını belirtti .

Hemen doktora başvurun

Göz seğirmesinin ciddiye alınmasıyla alakadar olan uyarıda yer alan Op . Dr . Birgi Sönmezer , görüldüğünde bir an daha önce doktora gidilmesi gereken yer alan belirtileri şu şekilde sıraladı: ” Göz seğirmesi uzunca süre devam ederse ve gittikçe şiddetlenirse , yüzün öbür bölümlerinde kasılmalar da beraber olursa , popüler şişlik , kızarıklık veya çapaklanma varsa , seğirme , göz kırpıştırma diğer bir söylemle gözü tamamen kapatan bir biçim alırsa , göz kapağında düşüklük olursa . “

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı