şifalı bitkiler

Hamılelikte Güzel Kalmanın Sırrı

Hamılelikte Güzel Kalmanın Sırrı
Hamilelik esnasında bayan vücudunun her zamankinden aynı sürede pek bakım istediğini vurgulayan yetkililer, bu dönemde aynı sürede hoş kalmak amaçlı uyarı edilmesi gerekenler ile ilgili haber verdi.

Uzmanlar, hamilelik esnasında ana adayların bedenlerine göstereceği ilginin, doğum sonrasında önceki formlarına rahatlıkla dönmeye yardımcı olacağını bildiriyor.

Kadınların, hamilelik çağında karşılaştıkları hormonal değişimlerden aksi etkilenmemeleri amaçlı ciltlerine aynı sürede pek özen göstermeleri gerekmektedir.

Yüz amaçlı kullanılan altını çizen bakım ürünlerinden silme losyonu ve toniğin yakınında, cildi asgari haftada bir defa eksfoliye etme şart!

American Academy of Dermatology’nin araştırmalarına göre; hamile kadınların yüzde 90’nından fazlası, sürecin 6. ve 7. aylarında çatlaklarla karşılaşıyor. Bu sebeple, kullanılacak bakım kremleri cilt sarkmalarının ve çatlakların oluşumunu azaltıyor.

Hamilelik süresince güneşe dikkat

Bu özel dönemde güneşe çıkmak hem bir çocuk hem bir de ana adayı için epeyce önemli . Ancak onun da “güneş kremi” bunun için benzer bir şartı var!

Hamilelikte dişler de kayıp görebilir

Kalsiyum ihtiyacından dolayı dişler ve diş etleri kayıp görebilir. Hormonal değişimler, diş etlerinin kabarmasını ve kolay kanamasına ne sebeple olabilir. Bu sebeple dişleri itinalı fırçalamak ve kalsiyum alımını aşağıda tutmamak gerekmektedir.

Hamilelikte çatlak göğüsler

Bu dönemde göğüsler şişer ve isterse istemez çatlaklar oluşur. Bunun Için önlem olarak, ılık duştan bundan sonra nemlendirici krem sürülebilir.

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı