şifalı bitkiler

Yaş Maya Cilt Maskesi

Mutfaklarımızda, eksik etmediğimiz , mayanın, çok iyi bir cilt bakım ürünü olduğunu biliyor muydunuz. sizlere vereceğmiz maya maskesi sayesinde, pürüzsüz ve herkesi kıskandıracak bir cilde sahip olcaksınız. Dene diğinizde faydasını göz lerinizle görceksiniz.

GEREKLİ MALZEMELER:
*1maya,
*Su,
*Kaşık,
*Pamuk,
*Cam kase,
HAZIRLANIŞ VE YAPILIŞ EVRELERİ: Mayayı alın ve cam bir kasenin içinde ezin. Sonra içine sıcak ya da ılık cildinize sürebilecek sıcaklıkta su ilave edin ve tekrar kaşıkla karıştırmayadevam edin. Ardından da yüzünüze pamukla sürün. Bekletme işlemini 5 dakika yapmanız yeterli olacaktır. bol ılık su ile cildinizi temizleyin.
FAYDASI : Dokularınızın ve cildinizin yenilenmesini sağlar ve parlaklık verir. Yüzünüzü nemlendirir, nem oranını dengeler.

Etiketler: , , ,

Ender Saraç Pürüssüz Cilt İçin Maske

  • İki tutam Çuha çiçeği,
  • yarım salatalık (kabuğu soyulmuş),
  • bir fincan pirinç unu
  • yarım fincan elma suyu
  • bir çorba kaşığı saf zeytinyağı

İki tutam kadar çuha çiçeği kurutur, sonra dövülür ve toz haline getirilir. Yarım salatalık (kabuksuz olacak), bir fincan pirinç unu, çuha çiçeği tozu ile birlikte on dakika kadar ateşte pişirin. Elde edilen karışım ateşten indirilir. Ezerek bulamaç haline getirilin. Yarım fincan elma suyu ve bir çorba kaşığı saf zeytinyağı ilave edin ve krem kıvamına getirin.Cilt dinize sürün faydasını görün.

Çuha çiçeği kremi; yumuşak bir fırça yardımı ile yüze ve boyuna sürülür. Yüzünüzde yarım saat bekletin, sonra ılık su ile yıkayın. Gül suyu losyonu ile cildinizi temizleyin.

Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı
Suna Dumankaya sivilce maskeleri, 4 adet sivice maskesi.. Sivilce pekçok çocuk kızın ve erkeğin sorunudur. Bilhassa de ergenlik çağında meydana çıkan ergenlik sivilceleri insanı huzursuz eder ve özgüveni azaltır. Bu problemin azaltılabilmesi amaçlı Suna Dumankaya sivilce maskeleri tariflerini evinizde rahatlıkla hazırlayıp kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sivilce maskelerini kullanmanın yakınında insan kuruyemişlerden ve asitli içeceklerden de uzak durmalıdır
Suna Dumankaya sivilce maskesi bir
Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenizin üst kısmına sürün ve bu maskeyi 20 dk bekletin
Suna Dumankaya sivilce maskesi 2
Bir adet ortada boy soğanı pişirin ve mikserden geçirin. Sonrasında bir çoba kaşığı kükürtü 1/2 limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş soğanla karıştırın. Hazırladığınız bu sivilce maskesini yüzünüze uygulayın.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 3
Bir çay kaşığı kükürtü un haline kazancın ve içerisine bir tutam reyhan otunu toz haline getirdikten ardından karıştırın. Bunların içerisine bir adet limonun suyunu da ilave edin ve boza kıvamına gelinceye civarı karıştırın. Cildinizi temizledikten ardından bu sivilce kürünü yüzünüze serpin.
Suna Dumankaya sivilce maskesi 4
Öncelikle yüzünüzü oksijenli su faydalanarak temizleyin. Ek Olarak ardından bir adet kıtır cevizin yeşil kabuğunun suyunu çıkarın ve bu ceviz kabuğu suyunu sivilcelerin üst kısmına sürün.

Etiketler: , ,

Cilt Lekeleri Ve Ciltte Oluşan Kızarıklık İçin Maske

Cilteki lekeler ve cilte oluşan kızarıklar için evde herkezin kolayca yapa bilceği bir tarifi siz okurlarımızla paylaşmaktayız.Bu cilt maskesi sayesinde lekelerinizden ve kızarıklarınızdan kurtulup gözelliğinize gözellik katçaksınız.İşte tarifimiz:

Hazılanışı:1 er tatlı kaşığı kudretnarı yağı ve kantaron yağı karıştırışıp, sabah ve akşam cilde düzenli olarak sürülürse, çok fayda sağlar.

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı