şifalı bitkiler

Erkekte Kısırlık Sorunları

Erkekteki kısırlığın asıl sebebi,genellikle sperm üretimindeki kusurlardır.Bu hatalar ya doğuştan vardır,ya da sonradan meydana gelmiştir.Erkekte sperm kanalları,prostat ve harici cinsel organları sıhhatli ve görevlerini kusursuz yapacak durumda olmalarına nazaran testislerdeki rastgele bir sorun sperm üretimini miktar ve kalite durumundan etkileyebilir.
Tüberküloz,frengi,kabakulak,testislerin yaralanması,şişme neticesi iltihaplanması,hücrelerdeki kromozom sayısının değişmesi nedeniyle kusurlu gelişen testisler,iç salgı bezlerinin hastalıkları kısırlığın başlıca nedenleridir.Içki,morfin, kurşun vb.zehirlenmeler nedeniyle hayalar dokularında durumda olan bozukluklarda kısırlığın oluşturucu olabilmektedir.
Hem erkeklik hem dişilik niteliğini taşıyan kişi de kısırdır. Kısırlığın saptanması amaçlı sperm hücresinin ölçüsü ve dölleme yetenekleri doktor aracılığıyla araştırılır.Kısırlık;hücre zehirlenmesi,nikotin ya da morfin benzeri uyuşturucu maddeler neticesi meydana gelmişse,hormon rehabilitasyonu sıkı netice verebilir.

Etiketler: ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı