şifalı bitkiler

Penisteki Doğumsal Sorunlar

Penisteki Doğumsal Sorunlar
Çocuğun ilerideki cinsel yaşamını negatif etkilememesi açısından sünnet esnasında penisteki doğumsal hatalar giderilebilir .
Memorial Diyarbakır Hastanesi Genç Cerrahisi ve Genç Ürolojisi Uzmanı Bilinçli . Dr . Abdurrahman Önen , sünnetin çocuğun gelecekteki yaşamını ne türlü etkileyeceği ile ilgili veriler verdi:
Sünnet; gelecekte çocuğun ruh ve beden sıhhatini yakından ilgilendiren cerrahi bir girişimdir . Şuanda Da çoğunluka tıp doktoru olmayan ‘sünnetçiler’ açısından yapılmaktadır . Hiçbir cerrahi işlem temel değildir ve üstelik bazen çok daha karma karışık vaziyete gelebilir . Bu sebeple sünnet de; küçümsenmeden , cerrahi ilkelerinden ödün verilmeden yapılmalıdır . Sebebi Ise uyumlu cerrahi ile gerçekleşmeyen sünnet , çok ciddi sıhhat meselelerine ne sebeple olabilmektedir . Eğlence amaçlı limitsiz masraf inşa etmek mahaline , bu işlem penis cerrahisi ile ilgili bilinçli bir kişiye yaptırılmalıdır .

AİLELER ÖNEMSEMİYOR!
Cinsel organda meydana çıkan bir takım şekil bozuklukları , sünnetçiler açısından yapılmış vaziyette olan yanlış sünnetin sonucu olarak oluşur . Bu estetik sıkıntılar , ileride bireyin cinsel yaşamını negatif istikamette etkiler .
Sünnet esnasındaki cinsel uzuv estetiği , bazen aileler açısından önemsenmez . Ancak sünnet , yalnızca ananesel yönü ile değil; çocuğun cinsel yaşamını yakından ilgilendireceği amaçlı estetik boyutu ile de ele alınmalıdır . Hekim , sünnet öncesinde çocuğun cinsel organında rastgele bir doğumsal sorun bulunup bulunmadığına bakarak gerek duyulduğunda penis düzeltici işlemler planlayabilir . Penisteki eğrilikler düzeltilebilir ve doğumsal olarak genital bölge dokusu içerisinde gömülü duran penisler de sünnet esnasında dışarı gerçek çıkarılarak penis boyu uzatılabilir .

ÇOCUK GERÇEK BİLGİLENDİRİLMELİDİR
Sünnet 6 yaşından bundan sonra yapılacaksa; çocuğun sünnet olmak aradığı yaş kaale alınmalı . Aileler bu konuyla alakalı diretmemeli . İlköğretim dönemindeki çocuklar , okul tuvaletlerinde birbirlerinin cinsel organlarını mukayese edebilir . Bu vaziyette sünnetsiz genç , kendisi cinsel uzuvunun niçin çeşitli meydana geldiğini sorgulamaya başlar . Ebeveynler , sünnet ile ilgili çocuğu gerçek bilgilendirmelidir .

LOKAL ANESTEZİ İLE YAPILMAMALI
Sünnet her mevsimde yapılabilir ancak en fazla seçim edilen zaman aralığı; sonbahar , kış ve ilkbahar aylarıdır . Özellikle tatil ve dinlenme çağı vaziyette olan yaz aylarında hem aile , hem de çocuklar amaçlı çok seçim edilmez . Okul çağı çocuklarda , sömestir tatili sünnet amaçlı en uyumlu dönemlerden biridir . Sebebi Ise ilgisiz gökyüzü nedeni ile ev dışı aktiviteler kısıtlıdır . Böylelikle genç , huzurlu bir sünnet sonrasında dönem geçirir .
Dünyada pekçok ülkede lokal anestezi ile sünnet inşa edilmesi tıbbi yanlış olarak onay edilmektedir . Sünnet genel anestezi ile yapılmalıdır .

2 – 6 YAŞ ARASI SÜNNET ETTİRMEK YANLIŞTIR
Çocukların yüzde 2 – 3’ünü etkileyen sünnet yanlışları , çok ciddi bir yaşamsal meseledir .
Çocuklarda 2 – 6 yaş içinde cinsel kimlik kazanılmaktadır . Bu dönemde genç çok hassastır . Bu yaş grubundaki sünnet edildiğinde , cezalandırıldığı düşüncesine kapılabilir . İleriki yaşamında cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunları yaşayabilir .

DOĞDUKTAN 24 SAAT BUNDAN SONRA
Tıbbi zorunluluk yoksa; sünnet 2 – 6 yaş içinde önerilmemektedir . Bu durumda; ya 2 yaşına civarı ifade edilecek ya da sünnet işlemi 6 yaşından sonraya bırakılacaktır .
Sünnet sonrasında bakımın kolaylığı , yara iyileşmesinin daha kısa zamanda olması ve ruhsal travma oluşturmaması nedeniyle; çocuk tertemiz doğduğunda da sünnet yapılmaktadır .
Zamanında ve normal kilo ile doğan bebekler , önce 24 saatini doldurduktan bundan sonra sünnet edilebilir . İşlem esnasında ağrı duymamaları amaçlı ince zoka ile lokal anestezi uygulanmalıdır .

TOPLU SÜNNET TÖRENLERİ CİNSEL YAŞAMI BOZAR!
Toplumda , sünnetin tıbbi ve cerrahi doğrultunundan çok , ananesel yanına ek olarak önem verilir . Eğlence ön tasarıda meydana geldiği amaçlı sünnet; ev , düğün töreni salonu , yol , sıhhat kabini , poliklinik benzeri sıhhatsiz ortamlarda yapılır . Toplu sünnet kampanyalarında da hem cerrahi , hem de ruhsal olarak tüm şartlar çiğnenir . Bu vaziyet , çocukta ciddi sıhhat meselelerine ne sebeple olabilmektedir . Özellikle toplu sünnet törenlerinde çocuğun geçireceği fizyolojik ve ruhsal travma şüphesiz gözardı edilmektedir . Ruhsal olarak negatif etkilenen çocuğun ileride cinsel yaşamında çok ciddi sıkıntılar meydana çıkabilir . Cerrahi işlem amaçlı uyumlu olmayan yerlerde ve şartlarda şüphesiz sünnet işlemi yapılmamalıdır

NELER OLACAĞI ÇOCUĞA ÇİZEREK ANLATILMALI
Çocuk 6 – 12 ay içinde sünnet edildiğinde , hali daha pratik atlatıyor . Eğer bilinçli meydana geldiği bir yaşta yapılacaksa; işlem temel cümlelerle anlatılmalı . Gerek Duyulduğunda , sünnet derisinin ne meydana geldiği , cinsel organa kayıp verilmeden yalnızca derinin uyumlu bir şekilde kesileceği çizimle anlatılmalıdır .
Erken doğan , ailede kan rahatsızlığı öyküsü vaziyette olan , doğuştan penis anomalisi yer alan bebeklerde yenidoğan sünneti yapılmamalı . Milletçe içinde ‘doğuştan sünnetli’ olarak bilinen ‘hipospadias’ halinde da sünnet yapılmamalıdır .

Etiketler: , ,
Genel
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı