şifalı bitkiler

Ender Saraç İştah Azaltan Bitkiler

Bir çok insanlar  iştahlı olmasından yakınır. Fazla iştahın kilo aldırma gibi bir özelliği olduğu için iştahlı insanların çoğu iştahlarını kapatmanın yollarına bakarlar. Bitki çayları, dereotu, keten tohumlu yoğurt gibi iştah kapatan  bitkisel formülleri denerler. Kimisi başarılı olurken, kimisi de bu formüllerin ters teptiğini görür.

Biz de Ender Saraç’ ın iştah kapatan formüllerini sizin için araştırdık ve bulduk .

işte Ender Saraç’ ın iştah azaltan formülleri:
Bazı bitkilerin kokuları iştahı azaltıyor: Nane, yeşil elma ve zerdeçal gibi bitkiler günde 20-30 kez koklanırsa, sinir sistemine iştahı azaltıcı bir ileti gönderiyor. Bu şekilde az da olsa iştahınız azalıyor.

Bazı bitkisel çaylar iştahı azaltıyor: Mate çayı ve benzer çaylar acımsı tadıyla iştahın azalmasını sağlıyor. Ancak bu çayları içerken yapmanız gereken tek şey, çaylara şeker atmamanız.

İştahı azaltan gıdalar ise:
Bazı yeşil yapraklı sebzeler ( tere, karalahana, ıspanak, madımak,roka) mideye tokluk hissi vermeye yardımcı gıdalardır.

Vücudunuza yeterince protein almanız durumunda açlık hissine pek kapılmazsınız. Protein yumurta, tavuk, süt, balık eti, yoğurt gibi besinlerde bulunur. Bu besinleri sık sık tüketerek açlık hissininizi engelleyebilirsiniz.Faydalı olcaktır.

En son olarak Ender Saraç’ ın iştah kapatan çayını sizinle paylaşıyoruz

İştah azaltan çay için gerekli malzemeler:
– Bir buçuk litre su,
– 1 Tatlı kaşığı yeşil çay,
– Yarım tatlı kaşığı yasemen çayı,
– 1 tatlı kaşığı mate çayı,
– 1 tutam ıhlamur,

Yukarıda saymış olduğum tüm bitkileri bir çaydanlığın içinde 30 saniye kaynatın. Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra 4 dakika demlendirin. Demleme işlemi bittikten sonra tüm bitkileri süzmelisiniz. Daha sonra ılık halde olan çayımızın içine çok az miktarda bal ekleyinve tatlandırın. Soğuduktan sonra için buzlu dolu bir kaba aktarın. En son olarak çayın üzerine taze kıyılmış nane yapraklarını aktarın. Yemeklerden 10 dakika önce soğuk çayınızı için. Bu çay sayesinde iştahınızda kayda değer bir azalma olacaktır.

Etiketler: , , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı