şifalı bitkiler

Ender Saraç’tan Zayıflama

Birçok ünlü sanatçının sağlık danışmanlığını yapan Doktor Ender Saraç, zayıflama formülleriyle birçok kişi tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor.
Dr. Ender Saraç’ ın 5’ i 1 yerde diyetini sizlerle paylaşalım.
Gerekli malzemeler
1 tatlı kaşığı kekik
2 tatlı kaşığı yeşil çay
1 tatlı kaşığı biberiye
1 tatlı kaşığı funda yaprağı
1 tatlı kaşığı mate yaprağı

Nasıl Yapılıyor?
Malzemelerin tümünü 1 litre suyun içerisine ekleyin. Daha sonra bu karışımı 20 dakika boyunca demlendirin. Suyun kaynamamasına dikkat edin. Daha sonra isteğinize göre çayı limonla tatlandırarak soğuk veya sıcak içebilirsiniz.

Beşi bir yerde diyetinde kullanılan malzemeler ne işe yarıyor?

Kekik: Kekik’ in vücuda en önemli faydası, sindirimi kolaylaştırmasıdır. Sindirimi kolaylaştırarak fazla kiloların oluşmasını engelliyor.

Yeşil Çay: Yeşil çay önemli bir antioksidandır. Yeşil çay vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
Funda Yaprağı: Funda yaprağı böbreğin çalışmasını sağlayarak, idrar atılımını kolaylaştırır. Funda bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı bir bitkidir.

Mate yaprağı: Bu bitki zayıflamak isteyenlere en çok önerilen bitkilerden biridir. Mate, vücudun yağ emilimini engelleyerek, vücudun formunu korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca mate yaprağı iştahı kapatarak zayıflamayı hızlandırır.

Biberiye: Biberiye bitkisi çok iyi bir doğal yağ yakıcıdır. Biberiye metabolizmayı hızlandırarak, daha kısa bir sürede standart kilonuza ulaşmanızı sağlar

Etiketler: , , , , , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı