şifalı bitkiler

Elma İle Gelen Güzellik

Elma İle Gelen Güzellik
Elma ve elma sirkesinin naturel zerafet ve sıhhatli kaynağı olduğunu biliyormuydunuz? Cilt bakımı, saç bakımı, sivilce, ciltteki lekeler, şişmanlık, varis tedavisi. Bütün şunlar amaçlı ihtiyacınız kalan şey yalnızca elma. Bilhassa elma sirkesi sağlıkla parlayan saçlar, lekesiz bir cilt ve ince, hoş bir vücuda kavuşmanı amaçlı önemli oyun oynar.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler amaçlı saçlarınızı yıkadıktan bir sonra son durulama suyuna yani bir litre suya bir çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu s durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

1 çay bardağı elma sirkesine 1/2 çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üst kısmına bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.
Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi

Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Ayrıyeten bir sonra bu su yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıyeten yarı yarıyasulandırılmış elma sirkes yüzünüzü 3-4 gün içerisinde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri amaçlı epeyce yararlı.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi

Bir bardak suyun içerisine bir-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine bir tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları itinalı olarak aç karnına amaçlı. Birçok kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi

Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içerisine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli kalan bölgesine sarın. Bacaklarınızı birçok yüksek bir yere kaldırarak tahmini 45 dakikalık civarında dinlendirin. Bu işlemi mümkün ise sabahleyin akşam tekrarlayın

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı