şifalı bitkiler

Ateş Düşüren Doğal Yöntem

Ateş Düşüren Doğal Yöntem
Ateş milletçe olarak bir sürü korktuğumuz 37 , 5’larde dahi bir an önce ateş düşürücülere sarıldığımız bir vaziyet . Oysa yurt dışında ateşe vb . . . vucudun naturel temizlenme işlemlerine bu civarı pratik mudahele hiç onaylanmıyor . Rahatsızlık belli bir süre kendisi seyrine bırakılıyor ve bir sürü müdahele gerek olan durumda olan vaziyetlerde müdahele ediliyor .

Neden ateşleniyoruz?Vucud ayrı yolarla aldığı ( sezeryan , katkılı beslenme , ilaçlar vb . . ) , biriktirdiği zehirli maddeleri ve kalıntıları kanın sıcaklığını yükselterek eritmeye çalışıyor . Tam bu esnada ateş düşürücü verilince kan soğuyor ateş iniyor ve kalıntılar bir daha dibe çöküyor taki bir yabancı bağışıklık sistemi mücadelesine civarı . .

Vücut , enfeksiyonlara ( bakteri ve virüsler ) ateş ile yanıt verebilir . Çoğu zaman da ateş daha bir an önce daha sonra geliyor olacak durumda olan bir hastalığın önce belirtisi de olabilmektedir . 39 – 40 derecelik ateşte dolaşım sistemi uyarılır ve ek olarak bağışıklık sisteminin korunma mekanizması devreye girer . Virüsler ve bakteriler öldürülür veya çoğalmaları engellenir . Kadın – babalar emelli mühim durumda olan şunu bilmeleri: Ateşin yüksekliği hastalığın ciddiyeti ile ilgili haber vermez . Ateş , vücudun korunma mekanizmasının çalıştığının bir göstergesidir .

Ateşlenen çocuğa ateş düşürücü verilmeden daha önce ifade edilecek uygulamalar:

1 – Üstünü hafifletmek: Çocuğun sıcaklığını artıracak giyimleri çıkartıp evin sıcaklığını normal koşullarda bulundurarak çocuğu soymak

2 – Çocuğu sirkeli bezle eklem yerlerini ovmak üstelik keselemek . Kasık , koltuklatı , diz eklemleri benzeri bölgeleri ıslak sirkeli bezle ovmak .

3 – Vucut ateşi yükselterek içerdeki zehirli maddeleri deri altından atmaya çabalar . Bu süreçte vucuda destekçi olmak gerekir . Çocuğu ılık suyla bol bol yıkayarak derinin soluk almasını sağlayarak , derideki gözenekleri açmak gerekir . Mümkün Ise ılık su dolu bir küvete , leğene çocuğu yatırıp belli bir süre orada oynatmak bir an önce daha sonra son çıkarken başından aşağıya sirkeli ( ev sirkesi ) ılık su döküp hiç durulamadan öylece çıkarıp kurulamak gerek olan . Bir An Önce Daha Sonra zeytinyağıyla vucudu yağlamak .

4 – Limonlu – su içirilebilir . Bu karışım toksinlerin atılmasına destekçi olabilir .

5 – Zencefil – limon – bal üçlüsü karıştırılıp içirilebilir . Zencefilin ateş düşürme özelliği var . İçmek istemezse şırıngaylada verilebilir .

6 – Sırta bardak kapamak . Sırtta omuz , kürek kemiği üzerine kupa kapamak , özellikle bronşların çalışmasını kolaylaştırır . Vucudu toksinlerle uğraştırmak mahaline bardağın vakumuyla sırta toplayarak iyileşmeyi hızlandırmak .

7 – Çocuğu birşeyler yemesi emelli zorlamayın . Ateşlenen ve hasta durumda olan genç esasen bunye olarak hastalıkla mücade etmekte bir yandan sindirimle uğraşıp iyileşme sürecini uzatmasın . Mümkün olduğunca herhangi birşey yememeli en pek kıtır sıkılmış meyva suları içirilmelidir .

8 – Kandaki toksinler bağırsak dolu olunca kanda ateşi yükseltip yükseltip erimeye çalışıyor ama eğer lavmanla bağırsaklar boşaltılırsa kandaki toksinler bağırsaklara iniyor ve ateşi yükseltmiyor dışkıyla atlıyor .

Lavman uygulamak en gösterişli ateş düşürücüden dahi bir sürü daha çabuk ateş düşürüyor . Geçtiğimiz ateşlendiğimizde lavman öncesi ateş 39’du . Bir An Önce lavman sonrasında 38 , 5 oluyor . bir – 2 saat içerisinde 37 , 5’lere indi . Bir Daha yükselmedi hamdolsun .

Lavman ölçüsü çocuğun yaşına ayına yönelik değişmekle birlikte 500 gr’dan 1000gr’a civarı olabilmektedir . İçeriği kaynamış soğumuş içme suyuna bir limon sıkılmış su – limon karışım . Veya ayrı ayrı demlenen papatya çayı ve ısırgan çaylarının karışımından oluşabilir . Lavmanı bir kerede 700 gr sunmak mahaline 200 – 250 – 250 halinde 3 kerede verilmesi daha iyi oluyor . Nedeni Ise lavmanı verdiğiniz anda genç bir an önce kaka uygulamak talep ediyor . Verilen sıvı/akışkan bir an önce çıkmış oluyor . Peyderpey verilince temizleye temizleye çıkıyor .

Bu uygulamalarla ateş esasen 38 , 5 üzerine çıkmıyor 38 , 5 üzerine çıkmayan bir ateş içerisinde ilaçla müdahil olmak vucuda haksızlık uygulamak oluyor . Bırakalım vucud kısık ateşte eriyen şeker benzeri kendisi tortularını eritsin . Ateşi 39 üstü değilse doğrudan ilaç vererek rahatlıkla sıkıntıdan kurtulma yöntemine gitmeyelim belli bir süre kendisi çabalarımızla ateşi indirmeye çaba edelim bir sürü bir sürü mecbur kalırsak müdahele yöntemini seçelim

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı