şifalı bitkiler

Doğal Saç Maskesi

Kendi ev imalatı saç maskenizi inşa etmek yalnızca saçlarınız amaçlı daha sıkı olmakla kalmaz, uzunca vadede sizlere paradan da tasarruf sağlayabilir. Piyasada satılan saç ürünlerinin perakende maliyeti, şişenin içerisinde yer alan şeye yönelik, yüksektir. Kendisi saç maskenizi kendiniz yaparak , paranızı cebinizde, zor ve olanaklı zehirli kimyasalları da saçınızdan uzak tutmuş olursunuz.

Malzemeler

Mayonez
Karbonat
Muz
Sıvıyağ
Karıştırma kavanozu
Talimatlar

Karıştırma kavanozunu veya kasesini tahmini yarım fincan mayonezle doldurun. Saçınızın uzunluğuna ilişkili olarak daha az veya fazladan miktar gerekecektir. Omuz boyundaki saç amaçlı yarım fincan kullanın. Salata sosu değil, hakikat mayonez kullanın. Asidik nitelikleri saçtaki kalıntıları yok edecektir.
Bir muzun yarısını ezin ve mayonez karışımına ekleyin. Kulağa tuhaf gelebilir, ama saçı yumuşatacak meydana gelen malzeme muzdur. Tercihinize yönelik, muz mahaline kavun veya avokado kullanılabilir.
Bir yemek kaşığı sıvıyağ ekleyin. Maskenin içerisine karıştırın. Sıvıyağ, daha daha sonra saçınıza ışıltılı parlak olmak vermenin anahtarıdır. Yağ bununla beraber can sıkan saç kırıkları ve rüzgarda uçuşan saçlar amaçlı de yararlıdır.
Bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Karbonat derin bir temizlik maddesidir ve atlanmamalıdır.
Maskeyi güzelce karıştırın ve anında kullanın. Gerekirse, maske az bir zaman amaçlı buzdolabında da saklanabilir.

Etiketler: , ,
adana masaj salonu kütahya vişne fidanı